Dilan Özdemir Cinayetinin Ardından Erkek Arkadaşı Öldürüldü

Adana'nın Yüreğir ilçesinde 26 Şubat'ta meydana gelen olayda, uyuşturucu kullandığı iddiasıyla tartıştığı kızı Dilan Özdemir'i bıçaklayarak öldüren T. Ö., tutuklandı.

Olayın ardından 3 saat geçmeden, Dilan Özdemir'in erkek arkadaşı Selam Şenci, kızın öldürülmesine engel olmadığı gerekçesiyle Seyhan ilçesi Kuruköprü Mahallesi'nde darbedilip bıçaklandı.

Hastaneye kaldırılan Şenci, yaşamını yitirdi.

3 Sanık İçin Müebbet Talebi

Şenci'nin öldürülmesiyle ilgili soruşturma tamamlandı ve tutuklu bulunan Damla Aytekin ve Yusuf Özçiftçi ile tutuksuz Deniz Sarı hakkında "kasten öldürme" suçundan iddianame hazırlandı.

Adana 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde 3 sanık için müebbet hapis talebiyle dava açıldı.

İddianamede, Selam Şenci'nin, babası tarafından öldürülen kız arkadaşı Dilan Özdemir'in öldürülmesine engel olacak herhangi bir eylemde bulunmadığı, bıçaklandıktan sonra ambulans çağırmadığı belirtildi.

Tekmeleyip Bıçakladılar

Dilan Özdemir'in arkadaşları ile Selam Şenci'nin görüşmek için otoparkta bir araya geldikleri belirtilen iddianamede, Şenci'nin öldürülmesi şöyle anlatıldı:

Madeni 5 TL'nin piyasaya çıkış tarihi belli oldu Madeni 5 TL'nin piyasaya çıkış tarihi belli oldu

"Önce şüpheli Damla Aytekin, Selam Şenci'yi darbetti, ardından üzerine çıktı. Şüpheli Yusuf Özçiftçi de yumruk atarak Selam Şenci'yi darbetti. Yaşı küçük D.K. ile U.H.Ü. ise Selami Şenci'ye tekme attı. Daha sonra D.K. ile U.H.Ü., Selam Şenci'yi bıçakladı. Sanıklar, Selam Şenci'nin yaralı durumunu görmelerine rağmen eylemlerine devam etti. Ardından da ambulans çağırmadan olay yerinden kaçtılar."

İddianamede, şüpheliler Damla Aytekin ve Yusuf Özçiftçi'nin yaşı küçük şüpheliler ile birlikte Selam Şenci'yi "öldürme kastıyla" eylemi işledikleri vurgulandı.

Şüpheli Deniz Sarı'nın ise yaşı küçük şüphelilerle olay yerinde bulunduğu ve gözcülük yaptığına dikkat çekildi.

"2 Haftada Bir Zi visitarete Gideceğim"

Bu arada yaşı küçük D.K. (16) ve U.H.Ü. (17) hakkında da Adana Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi'nde "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Tutuklu D.K., cezaevinden mahkemeye yazdığı mektupta, yaşananlardan pişman olduğunu söyledi.

"Tahliye edilmem durumunda öldürdüğümüz kişinin mezarını 2 haftada bir ziyarete gideceğim. Cezaevinden çıkmama rağmen canım uyuşturucu kullanmak isterse tedavi göreceğim. Psikiyatri tedavisi göreceğim. Bir şeyden emin olmanızı isterim ki çok pişmanım ve asla böyle bir olay olmasını istemezdim. Telafi etmek adına her türlü şeyi yapmaya hazırım. Fakat cezaevinde, kapalı alanda tutulmak, benim psikolojimi çok kötü yönde etkiliyor. Ne olur, beni kapalı alanda tutmayın"

Kaynak: rss