Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nde düzenlenen olağan genel kurulda, kulübün yeni başkanı Muhammet Aydın olarak seçildi.

Sporu erken yaşlardan itibaren toplum geneline yayma hedefini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, "Eğer bu kültürü çocuklarımıza erken yaşlarda aşılayabilirsek, bu şehre daha fazla madalya ve başarı gelir" dedi.

Bursa'nın spor alanındaki önemli isimlerinden Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, kongre sürecini yaşadı. BUSKİ Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen genel kurula, Başkan Mustafa Bozbey'in yanı sıra kulüp yöneticileri de katıldı. Açık oylama sonucunda, kulübün yönetim ve denetim kurulu üyeleri belirlendi ve yeni başkan olarak Muhammet Aydın seçildi.

Büyükşehir Belediyespor’da Yeni Dönem (2)

"Toplumun tamamına sporu yaymayı amaçlıyoruz"

Genel kurulda konuşan Başkan Mustafa Bozbey, önceki dönem başkanı Gökhan Dinçer ve yönetimine kulübe yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür etti. Yeni dönemde Muhammet Aydın ve ekibine başarılar dileyen Bozbey, başarı seviyesini artırmak için yönetimi destekleyeceklerini belirtti. 1980 yılında kurulan Büyükşehir Belediyespor'un köklü bir geçmişi olduğunu vurgulayan Bozbey, "Bursa Büyükşehir Belediyespor, amatör branşları destekleyen bir spor kulübüdür. Sporu toplumun geneline yaymak için tesislerimizi artırarak daha fazla gencin spor yapmasını sağlamak istiyoruz. Başarı, önemli bir motivasyon kaynağıdır, ancak spor bilinci ve kültürü her şeyden daha önemlidir. Eğer bu kültürü çocuklarımıza erken yaşlarda aşılayabilirsek, bu şehre daha fazla madalya ve başarı gelir. Sporculara, eğitmenlere ve destek ekiplerine teşekkür ediyorum. Spor bilincini artırmak amacıyla çocuklarını spor alanlarına getiren ailelere de ayrıca teşekkür ediyorum" dedi.

Oy birliğiyle seçilen Muhammet Aydın, önceki yönetime kulübe verdikleri emeklerden dolayı teşekkür etti ve kulübü daha ileriye taşımak için mücadele edeceklerini ifade etti. Önceki başkan Gökhan Dinçer, kulübün sportif başarılarının devam edeceğine inandığını ve kulübe destek vermeye hazır olduğunu belirtti.

Yönetim kurulu, Muhammet Aydın, Oğuzhan Şahinkaya, Mehmet Yıldız, Yalçın Işıkyıldız, Ersin Yılmaz, Besim Hacıoğulları, Turan Şenocak, Cemil Ünlü, Ahmet Can Yavuz, Samet Kurumahmut, Mustafa Şenyurt ve Semih Omurca'dan oluştu. Denetim Kurulu üyeleri ise Hamit Işık, Gökay Azak ve Mesut Öztürk olarak belirlendi.

Büyükşehir Belediyespor’da Yeni Dönem (5)

Büyükşehir Belediyespor’da Yeni Dönem (4)

Gürsu ve Orhangazi'de sağanak ve dolu etkili oldu Gürsu ve Orhangazi'de sağanak ve dolu etkili oldu

Büyükşehir Belediyespor’da Yeni Dönem (2)

Büyükşehir Belediyespor’da Yeni Dönem (3)

Kaynak: HABER MERKEZİ