Bosch ile Bursa Uludağ Üniversitesi'nden Yeni İşbirliği Protokolü

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) ve Bosch firması, uzun yıllara dayanan işbirliklerini yeni bir protokolle daha ileriye taşıdı.

Rektör Prof. Dr. Ferudun Yılmaz: "Bosch ile nitelikli sonuçlar elde ettiğimiz özel bir proje dostluğu yürütüyoruz. Bu işbirliğini yeni ortaklıklarla geliştireceğiz. Üniversitemizin güçlü akademik kadrosu ve Bosch'un teknoloji alanındaki öncülüğüyle ülkemize ve öğrencilerimize fayda sağlayacak değerli çalışmalara imza atacağız."

Uzm. Dr. Tanrıverdi: Çocuğunuzun değerinin ölçüsü karne notları değildir Uzm. Dr. Tanrıverdi: Çocuğunuzun değerinin ölçüsü karne notları değildir

Türkiye'nin 23 araştırma üniversitesi arasında yer alan BUÜ, bu alanda daha da yükselmek için yoğun çaba gösteriyor.

Rektör Yılmaz: "Araştırma Üniversitesi liginde rekabet çetin. Bosch gibi sektörünün öncü firmaları bile rakiplerinden daha iyi olmak için araştırmaya devam ediyorsa, bizler de aynı hassasiyetle diğer üniversitelerle bu yarışın içinde daha iyisi için çalışıyoruz. Nitelikli eğitim-öğretimin yanı sıra bilimsel anlamda da kendimizi daha yukarılara çekebilmek için iş dünyasının değerli temsilcileriyle ikili ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz. Bu anlamda firma ortaklıkları bizim için çok özel bir yer tutuyor."

Törene BUÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cafer Çiftçi, Ar-Ge Koordinatörü Prof. Dr. Esra Karaca, Teknoloji Transfer Ofisi Genel Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Nihal Sağlam, Bosch Rexroth Mühendislik Departmanı Kısım Müdürleri Cengiz Kahraman, Koray Yazdalı ve Tasarım Merkezi Koordinatörü Aslıhan Ece Kıran da katıldı.

Kaynak: rss