Osmangazi Belediyesi, Halk Lokantası'nın açılışını 10 Haziran Pazartesi günü saat 11.30'da gerçekleştirecek. Halk Lokantası, Osmangazi Meydanı'nda konumlanacak ve vatandaşlara ekonomik fiyatlarla sağlıklı yemekler sunmayı hedefliyor.

BTSO 22 Sektör Konseyi Yeni Ekonomi Modeline BBS’te Hazırlandı BTSO 22 Sektör Konseyi Yeni Ekonomi Modeline BBS’te Hazırlandı

Bursa'nın ilk Halk Lokantası olarak açılacak olan bu mekan, hafta içi her gün 11.00 ile 15.00 saatleri arasında hizmet verecek ve günlük 1000 kişilik kapasiteye sahip olacak. Halk Lokantası, hafta sonları ve resmi tatillerde ise kapalı olacak.

Bursa’nın Ilk Halk Lokantası Açılıyor (2)

Yemeklerin 80 lira karşılığında sunulacağı bu lokantada, dört çeşit yemek seçeneği bulunacak. Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, Halk Lokantası'nın dar gelirli vatandaşlara uygun fiyatlı yemek imkanı sunacağını ve yemeklerin self-servis şeklinde olacağını belirtti. Aynı anda 300-350 kişiye hizmet verilmesi planlanan lokanta, ilk etapta günlük bin kişilik yemek imkanı sunacak. Başkan Aydın, esnafı hedef almak ya da rekabet etmek gibi bir amacı olmadığını, asıl hedeflerinin dar gelirli vatandaşlara uygun fiyatlı yemek hizmeti sunmak olduğunu vurguladı. (Ahmet Yasin Azizoğlu)

Kaynak: HABER MERKEZİ - BÜLTEN