Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, yaz aylarında olası su sıkıntılarını önlemek için harekete geçiyor. Derin kuyu kaynaklarından temin edilen suyun kalitesini artırmak amacıyla çalışmalara başlandı.

Bursa'da toprak yüklü belediye kamyonu devrildi, 3 Yaralı Bursa'da toprak yüklü belediye kamyonu devrildi, 3 Yaralı

Bursa'nın su ihtiyacını karşılayacak alternatif kaynakların devreye alınması için şimdiden önlemler alan Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, Osmangazi ilçesi Demirtaş Mahallesi'nde bulunan 22 derin kuyudan elde edilen ham suyun arıtma tesisine iletilmesi ve arıtılan suyun şebekeye dağıtılması için çalışmalara başladı. Tahmini olarak 2 ay sürecek olan bu çalışma kapsamında, Doğu Atıksu Arıtma Tesisi ile Demirtaş Mahallesi arasında yeni tesislerin inşası sırasında zaman zaman trafik düzenlemeleri yapılacak.

Bursa’nın Içme Suyu Kalitesi Artıyor (3)

BUSKİ'den yapılan açıklamada, "Vatandaşlarımızın daha sağlıklı içme suyuna erişebilmesi için alt yapı çalışmalarını hızlandırıyoruz. Bu süre zarfında yapılacak çalışmalar nedeniyle bazı rahatsızlıklar yaşanabilir. Ancak tüm bu çabalar, kesintisiz ve daha sağlıklı içme suyu sağlamak içindir. Bursalıların anlayış göstereceğini ve ekiplerimize yardımcı olacaklarını umuyoruz" denildi.

Bursa’nın Içme Suyu Kalitesi Artıyor (2)

Kaynak: HABER MERKEZİ