Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, göreve geldikten sonra Bursa'nın 17 ilçesinde seçilen muhtarlarla bir araya geldi. Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi'nde gerçekleşen buluşmada, muhtarlara yönelik "Talep Yönetim Uygulaması" eğitimi verildi. Bu eğitimde, vatandaşların taleplerinin hızlı bir şekilde karşılanması ve sorunlara anında çözüm üretilmesi hedeflendi.

Başkan Bozbey, toplantıda yaptığı konuşmada, vatandaşların mahallelerinde güvenli ve huzurlu bir yaşam sürmelerinin önemine vurgu yaptı. Muhtarların, kent yönetiminde önemli bir rol oynayacağını belirterek, onların projelerinin ve önerilerinin dikkate alınacağını ifade etti. Bozbey, muhtarlığın önemine dikkat çekerek, muhtarların köy veya mahallelerin temsilcisi olduğunu ve herhangi bir sorun olduğunda ilk başvurulan kişiler olduğunu söyledi.

Ayrıca, muhtarların vatandaşların taleplerini daha hızlı bir şekilde çözüme kavuşturabilmeleri için yeni bir uygulama geliştirdiklerini aktardı. Bu uygulama ile muhtarların, katılımcı ve yönetimsel anlayışla kentin yönetimine katkı sağlayacaklarını belirtti. Elektronik ortamda taleplerin takip edilebileceği bir program hazırladıklarını ve bu sayede muhtarlarla daha etkin iletişim kuracaklarını dile getirdi.

Başkan Bozbey'in konuşmasının ardından, yeni seçilen muhtarlara rozetleri takdim edildi. Bozbey, beş yıllık süreçte demokrasinin temel taşı olan muhtarlarla birlikte çalışarak, şehri daha yaşanabilir hale getirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Bursa’nın en güzel lezzetleri tanıtıldı Bursa’nın en güzel lezzetleri tanıtıldı

Bursa’da Muhtarlarla Büyük Buluşma (8)

Bursa’da Muhtarlarla Büyük Buluşma (6)

Bursa’da Muhtarlarla Büyük Buluşma (5)

Bursa’da Muhtarlarla Büyük Buluşma (4)

Bursa’da Muhtarlarla Büyük Buluşma (3)

Bursa’da Muhtarlarla Büyük Buluşma (2)

Bursa’da Muhtarlarla Büyük Buluşma (1)

Kaynak: HABER MERKEZİ