Yıldırım'da Harezmi Eğitim Modeli Yıl Sonu Şenliği Gerçekleşti

Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde düzenlenen Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Harezmi Eğitim Modeli Yıl Sonu Şenliği'ne Kaymakam Metin Esen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç, İlçe Jandarma Komutanı Osman Öztürk, İlçe Emniyet Müdürü Sakip Yalta, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Şenlik, okulun konferans salonunda açılış konuşmaları ve öğrencilerin gösterileriyle başladı.

Kaymakam Esen: "Öğrencilerimizi Disiplinlerarası Yaklaşımlara Yönlendirmeyi Amaçlıyoruz"

Kaymakam Metin Esen, "Harezmi Eğitim Modeli, öğrencilerimizi disiplinlerarası yaklaşımları yeniden yorumlamaya, fen ve bilgisayar bilimlerini sosyal bilimlerle bütünleştirmeye ve eğlenerek öğrenmeye teşvik ediyor. Bugün 1 yıllık çalışmalarının sonuçlarını izledik. Projeye dahil olan öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum" dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevinç: "Öğrencilerin İletişim Yeteneği Arttı"

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç, "Harezmi Eğitim Modeli, öğrencilerimizi hem okulda hem de toplumsal konularda bilinçlendirmeyi, etkinliklerle iletişim yeteneklerini geliştirmeyi hedefledi. Öğrencilerimiz, bir yıl boyunca eğitim planları doğrultusunda çeşitli etkinliklere imza attı. Katılımcı okulları, koordinatör öğretmenleri ve öğrencileri kutluyorum" diye konuştu.

Şube Müdürü Öz: "Teknolojiyi Bilen ve Bilgi Üreten Öğrenciler Yetiştiriyoruz"

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Harun Öz, "Harezmi Eğitim Modeli, teknolojiyi bilen ve bilgi üreten öğrenciler yetiştirmeyi amaçlıyor. Okullarımız bu amaçla güzel etkinlikler gerçekleştirdi. 17 okulumuz, 19 ekip olarak katıldı. Yıl boyunca yaptıkları çalışmaları sunuyorlar. Katılımcı okullarımıza, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

YKS soru kitapçıkları ve cevap anahtarları erişime açıldı YKS soru kitapçıkları ve cevap anahtarları erişime açıldı

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yılmaz: "Öğrencilerimiz Harezmi Modelini Benimsedi"

Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Yılmaz, "1 yıllık çalışmanın ardından, Harezmi Eğitim Modeli'ne katılan okullarımızın çalışmalarını inceleyeceğiz. Öğrencilerimizin projelerde aktif rol alması ve modeli benimsemesi bizi mutlu etti. Önümüzdeki yıllarda da katılımlarının yüksek olacağına inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Şenlikte, Harezmi Eğitim Modeli çerçevesinde çalışan 17 okulun koordinatör öğretmenlerine başarı sertifikaları verildi.

2018'den beri uygulanan Harezmi Eğitim Modeli, ezbercilikten uzak, düşüncelerini becerilerle hayata geçirebilen, sanatla bilimi, bilimle sosyal hayatı bütünleştirebilen bireyler yetiştirmeyi hedefliyor.

Kaynak: rss