Bursa'nın Kestel ilçesindeki Eroğanköy Mahallesi'nde, kimyasal maddelerin bulunduğu bir depoda yangın çıktı. Yangın, itfaiye ekiplerinin iki saatlik müdahalesi sonucunda söndürüldü. Kimyasal gazdan etkilenen ikisi itfaiyeci beş kişi tedavi altına alındı, AFAD ekipleri bölgede incelemeler başlattı.

Yangın, saat 20.00 civarında bilinmeyen bir sebeple başladı ve depoda bulunan solvent ve boyaların tutuşmasıyla kısa sürede büyüdü. Alevleri fark eden çevre sakinlerinin ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda AFAD, jandarma, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Yangın sırasında fabrikada patlamalar meydana geldi ve AFAD ekipleri bölgede ölçüm çalışmaları gerçekleştirdi.

Bursa'da Kimyasal Madde Deposunda Yangın, 3 Kişi Gazdan Etkilendi (2)

İtfaiye ekipleri, alevlerin çevredeki tarlalara sıçramasını önlemek için yoğun çaba harcadı. Kimyasal gazdan etkilenen ikisi itfaiyeci beş kişi, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından çevredeki hastanelere kaldırıldı. Jandarma ekipleri bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı.

Yangın, ekiplerin iki saat süren müdahalesiyle kontrol altına alındı ve söndürüldü. AFAD ekiplerinin bölgedeki çalışmalarının ardından, Eroğanköy Mahallesi'nin boşaltılabileceği öğrenildi.

  • GÜNCELLENDİ

Kimyasal Gazdan Etkilenenlerin Sayısı 5’e Yükseldi

Bursa'nın Kestel ilçesinde bulunan kimyasal maddelerin depolandığı bir tesiste çıkan yangın sırasında yayılan gazdan etkilenenlerin sayısı 5'e yükseldi. Yangına müdahale eden ekipler arasında yer alan 1 itfaiye görevlisi ve 1 sivil daha gazdan etkilenerek hastaneye kaldırıldı. Bu kişiler, tedavi altına alındı. Yangın, itfaiye ekiplerinin yoğun çalışmaları sonucunda söndürüldü, ancak bölgede soğutma çalışmaları devam ediyor.

Kimyasal Gazdan Etkilenenlerin Sayısı 5’E Yükseldi

Osmangazi’nin Kurban Yakalama Timi göreve hazır Osmangazi’nin Kurban Yakalama Timi göreve hazır

Olumsuzluk Tespit Edilmedi

AFAD ekipleri, olay yerinde ve çevresinde gerçekleştirdikleri ölçümlerde herhangi bir olumsuz duruma rastlamadı. Yangının çıkış nedenini belirlemek amacıyla çalışmalar sürerken, jandarma ekipleri de olayla ilgili soruşturma başlattı. (İsmail Hakkı SEYMEN - Yiğithan HÜYÜK)

Muhabir: İsmail Hakkı SEYMEN - Yiğithan HÜYÜK