Bursa'da barajların doluluk oranları ne durumda? Bursa'da barajların doluluk oranları ne durumda?

Başta Bursa olmak üzere ülkemizin ve sanayimizin kalkınması için alın teri döken emekçilerimizin performanslarını izlediğimiz bu festivalde, tüm oyunlar ücretsiz olarak vatandaşlar tarafından izlenile bilmektedir.

3. Ulusal İşçi Tiyatroları Festivali, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Güney Marmara Tiyatro Kooperatifi işbirliğiyle düzenlendi. Festival açılışında "Nerde Kalmıştık?" sahnelendi ve işçilerin sanatsal yetenekleri ön plana çıktı. Etkinlik, Ekim sanat sahnesinde düzenlendi. Birçok fabrikanın tiyatro ekipleri katılarak fabrikalarda çalışan işçilerin sanatsal becerilerini sergilediği gösteriler, işçilerin sahnede nasıl yetenekli sanatçılara dönüştüğüne tanıklık etti.

Bursa'da 3. Ulusal Işçi Tiyatroları Festivali Tayyare Kültür Merkezinde Düzenlendi (1)

Bursa’da Biz Muhabirlerine açıklamalarda bulunan Doka Tekstil Genel Müdür Yardımcısı Özgür Fırat Yılmaz, Doka Tekstil’in 7-8 yıllık bir geçmişi olduğunu hatırlatarak; “Bugün arkadaşlarımızın kurduğu küçük bir grupla güzel birkaç oyun sergilenecek , yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık 4 5 ay önce başladı bu grup tiyatro çalışması. Şirket için güzel bir çalışma sosyalleşmek adına. Arkadaşlarımı ile birlikte çok heyecanlıyız. Tüm insanların tüm şirketlerin bu tür oyunlar yapma taraftarıyım.” Dedi.

Bursa'da 3. Ulusal Işçi Tiyatroları Festivali Tayyare Kültür Merkezinde Düzenlendi (3)

Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Ömer Naci Topçu ise Bursa’da Bize verdiği röportajda Bursa Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen 3. Ulusal İşçi Tiyatroları Festivali hakkında kısa açıklamalarda bulundu.

Bursa'da 3. Ulusal Işçi Tiyatroları Festivali Tayyare Kültür Merkezinde Düzenlendi11

Muhabir: Ahmet Azizoğlu - Emre Yazıcı