1 Mayıs İşçi Bayramı çerçevesinde, Türk-İş tarafından FSM Bulvarı'ndan Hastane Alanı'na doğru bir kortej yürüyüşü düzenlendi.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde binlerce işçi, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'nda bir araya geldi. Polis tarafından tek tek aranarak geçiş izni verilen işçiler, bayraklarla uzun kortejler oluşturdu. İşçiler, 1 Mayıs'ı davul ve zurnalar eşliğinde halaylar çekerek coşkuyla kutladı.

Bursada 1 Mayis Coskusu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve çeşitli parti milletvekilleri, alana gelerek işçilerin bayramını kutladı. Alandaki coşkulu kalabalık, havadan dron ile görüntülendi.

Türk Metal Sendikası'ndan 1 Mayıs mesajı: "Emeğin hak ettiği değeri alması için mücadele ediyoruz"

Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Uysal Altundağ, Bursa'da 80 bin üyeye sahip olduklarını belirterek, "Türk Metal Sendikası olarak Bursa'da 80 bine yakın üyemiz var. Üyelerimizle birlikte 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü coşkuyla kutluyoruz. Alın teriyle geçinen herkesin 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı selamlıyoruz. Görüşlerimizi ifade etmek için meydanlarda olacağız. Umudumuz, 8 ana başlıkta yapılan düzenlemelerdir" dedi.

Bursada 1 Mayis işçi ve emekciler bayrami

Türk-İş'in merkezi mitingi, FSM Caddesi'nden Hastane Alanı'na doğru düzenlenen kortej yürüyüşüyle başladı. Mitinge, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'ın yanı sıra Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Uysal Altundağ, Kop-İş Genel Başkanı Eyüp Alemdar ve birçok sendika başkanı ile işçi de katıldı.

Bursa'da 1 Mayıs Kutlaması

Nilüfer’de 19 Mayıs Bayramı coşkusunda Ceza Konseri Nilüfer’de 19 Mayıs Bayramı coşkusunda Ceza Konseri

Sosyal Medya Hesaplarımız

Twitter (X) 

Facebook

İnstagram

Editör: Haber Merkezi