Yenişehir'de Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği

Çocuklar Nostaljik Oyunlarla Eğlendi

Yenişehir 100. Yıl İlköğretim Okulu, geleneksel çocuk oyunlarını yaşatmak amacıyla bir şenlik düzenledi. Şenliğe Kaymakam Mustafa Güney, Belediye Başkanı Ercan Özel, Emniyet Müdürü Erdoğan Baydemir, Jandarma Komutanı Ünal Usta, Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz ve okul müdürleri katıldı.

Şenlikte, çocuklar arasında popüler olan cuval yarışı, halat çekme, mendil kapmaca, yağ satarım bal satarım, sandalye kapmaca, yakan top, köşe kapmaca ve mangala gibi oyunlar oynandı.

Tekbirlerle  Starbucks ve Burger King'i bastılar Tekbirlerle Starbucks ve Burger King'i bastılar

Teknoloji Bağımlılığına Karşı Geleneksel Oyunlar

Belediye Başkanı Ercan Özel, geleneksel oyunların günümüzde eskisi kadar rağbet görmediğini ifade etti. Özel, "Teknoloji bağımlılığı çocuklarımızı esir alıyor. Yenişehir'deki öğrencilerimiz bu konuda şanslı çünkü öğretmenleriyle birlikte bu oyunları oynayabiliyorlar. Bu oyunlar, arkadaşlıklarını güçlendirmelerinin yanı sıra paylaşmayı ve takım olmayı öğretiyor" dedi.

Özel, bu tür şenliklerin teknoloji bağımlılığının önüne geçmek ve çocukları daha sosyal bir hayata hazırlamak için önemli olduğunu vurguladı. Şenliğin düzenlenmesinde emeği geçen okul müdürü ve öğretmenlere teşekkürlerini sundu.

Kaynak: rss