Bursa Osmangazi Belediyesi, sosyal riskler yaratan ve vatandaşların güvenliğini tehlikeye atan harabe binaların yıkımına yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye ekipleri, Çaybaşı Mahallesi'ndeki bir harabe binanın yıkımını başarıyla tamamladı.

Bursa da uyuşturucu bağımlıları mesken edinmişti

Uyuşturucu bağımlılarının sığınak olarak kullandığı ve şehir estetiğini olumsuz etkileyen bu atıl yapılar, halk için ciddi tehlikeler oluşturuyor. Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, hukuki süreçleri ve durum tespitlerini tamamlayarak bu tür yapıları sistemli bir şekilde yıkmaktadır.

Çaybaşı Mahallesi'nde yer alan tehlike arz eden metruk bina, yasal ve idari işlemlerin ardından güvenlik önlemleri alınarak yıkılmıştır. Yıkım sırasında herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için önlem alınmış, ardından yıkıntılar kamyonlara yüklenerek alan temizlenmiştir.

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, metruk binaların oluşturduğu risklere işaret ederek, "Osmangazi'yi daha modern, sağlıklı ve yaşanabilir bir hale getirmeyi hedefliyoruz.

Çökme riski olan ve kötü niyetli bireyler tarafından kullanılan bu yapılar, hemşehrilerimizin can ve mal güvenliği için ciddi riskler taşımaktadır. Mahalle sakinlerimizin huzuru ve güvenliği bizim için çok değerlidir. Bu bağlamda, halkımızın güvenliği için metruk yapıların yıkımına devam edeceğiz," dedi.

Bursa'da sosyal medyada tartıştığı kişiyi pompalı tüfekle yaraladı! Bursa'da sosyal medyada tartıştığı kişiyi pompalı tüfekle yaraladı!

(Haber Merkezi)

Bursa Osmangazi Belediyesi, sosyal riskler yaratan ve vatandaşların güvenliğini tehlikeye atan harabe binaların yıkımına yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Editör: Haber Merkezi