Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Güney Marmara Tiyatro Kooperatifi'nin iş birliğiyle hayata geçirilen Ulusal İşçi Tiyatroları Festivali, bu yıl üçüncü kez sanatseverlerle buluşuyor. Festival, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen "Hamiyet Bir Peyk Müzikali" ile perdelerini açtı. Açılışa Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş ve Marmara Tiyatro Kooperatifi Başkanı Necati Arpacık katıldı.

2-8 Mayıs tarihleri arasında Tayyare Kültür Merkezi, Ekim Sanat Sahnesi ve Kafa Sanat Sahnesi'nde devam edecek olan festival, Bosch, Oyak Renault, Türk Havacılık Uzay Sanayi, Valeo, Tofaş, Doca Textile Tech, Ford ve Coşkunöz fabrikalarının tiyatro ekiplerini ağırlayacak. Festival, fabrikalarda görev yapan işçilerin sahne ışıkları altında nasıl yetenekli sanatçılara dönüştüğünü gözler önüne serecek.

Başkan Bozbey tüm işçileri 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla selamladı

Festivalin açılış konuşmasını yapan Başkan Bozbey, tüm işçilere 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla selam göndererek, "Fabrikalardan tarlalara, atölyelerden inşaatlara kadar her alanda büyük bir özveriyle çalışan işçilerimiz, şehrimizin temel taşlarıdır," dedi. Başkan Bozbey, kültür ve sanatın toplumsal gelişim için vazgeçilmez olduğunu vurgulayarak, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi, 'Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, tek ihtiyacımız çalışkan olmak.' İşte bugün burada, sanatın sınırlarını genişleten ve herkese ulaşan bu kıymetli organizasyonda bir arada olmanın coşkusunu yaşıyoruz," ifadelerini kullandı. Festival boyunca sergilenecek olan oyunlar için katılımcılara teşekkür eden Başkan, işçilerin sergileyeceği performansların izleyicileri memnun edeceğini belirtti.

Festivalin açılış gösterisi olan "Hamiyet Bir Peyk Müzikali" sonrasında sahne alan oyuncular, izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı ve alkışlandı. Gösteri bitiminde Başkan Bozbey, oyunculara teşekkürlerini sunmak amacıyla plaket takdim etti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden Işçilere Sanat Şöleni (11)

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden Işçilere Sanat Şöleni (10)

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden Işçilere Sanat Şöleni (9)

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden Işçilere Sanat Şöleni (8)

Bursa'da barajların doluluk oranları ne durumda? Bursa'da barajların doluluk oranları ne durumda?

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden Işçilere Sanat Şöleni (6)

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden Işçilere Sanat Şöleni (5)

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden Işçilere Sanat Şöleni (1)

Muhabir: Ahmet Azizoğlu - Emre Yazıcı