BUSKİ (Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi) Genel Müdürlüğü’nde yöneticiler ile bir araya gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, "BUSKİ bir kent davasıdır!" mesajı verdi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, BUSKİ çalışanlarını ziyaret etti. Başkan Mustafa Bozbey, bir araya geldiği BUSKİ şube müdürleri ve daire başkanlarıyla Bursa'ya dair önemli açıklamalarda bulundu. Ziyareti BUSKİ Genel Müdürü Güngör Gülenç ile gerçekleştiren Başkan Bozbey, BUSKİ'nin Bursa ve belediye için önemli bir kurum olduğunu vurgulayarak yöneticilere katkıları ve destekleri için teşekkür etti.  BUSKİ (Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi) Genel

Müdürlüğü’nde yöneticiler ile bir araya gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, "BUSKİ bir kent davasıdır!" mesajı verdi.

'Altyapısız bölge kalmayacak'

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, öncelikli olarak görev başındaki çalışanlardan yapılan proje ve çalışmalara dair bilgi aldı. Ardından BUSKİ'nin önemine vurguda bulundu.

Başkan Bozbey, "BUSKİ bir kent davasıdır, yapacağımız işlerde bundan böyle daha dikkatli daha titiz bir işi, bir kerede yapmanın mutlak yolunu bulmalıyız" ifadelerini kullandı.

Bursa Valisi Demirtaş, Beytullah Baybunar'ı kabul etti Bursa Valisi Demirtaş, Beytullah Baybunar'ı kabul etti

Bozbey, çalışmalarda maliyetlerin önemini ve sorunların en iyi şekilde çözülmesi gerektiğini vurgulayarak,

“Sorunların bir daha tekrarlanmaması için memnuniyeti artıracağımız gibi aynı zamanda maliyetleri de aşağıya çekeceğiz. Özellikle altyapı konusunda yetersiz olduğumuz yerlerle ilgili çalışmaları bu dönem içerisinde tamamlamak gerekir. 5 yıl içerisinde altyapısını yapmayacağımız bölge kalmayacak. Bu dönem sonuna kadar içme suyu alt yapısı olmayan köylerimize de hazırlık yapmak zorundayız."

dedi.

Bozbey'in aktardıkları arasında altyapıda yenilenmesi gereken hatlar da vardı.

Başkan Bozbey, söz konusu hatların 10 yılda bir periyodik olarak değiştirildiğini ve yeni gelen sistemle beraber bu sürecin daha da uzayabildiğini söyledi. Yenilemenin hem daha hızlı, hem daha az maliyetli olması gerektiğini savunan Bozbey, yeni ürünlerle beraber maliyetlerin de aşağı yönlü ilerleyeceğine vurgu yaptı.  

BUSKİ (Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi) Genel Müdürlüğü’nde yöneticiler ile bir araya gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, "BUSKİ bir kent davasıdır!" mesajı verdi.

'Güzel işler yaparak Bursa'da ürettiğimiz değerle övüneceğiz'

Başkan Bozbey konuşmasına şu sözlerle devam etti:

"El birliğiyle güzel işler yapmamız lazım. Sonuç odaklı düşünmeliyiz. Her zaman ne bekliyorduk ne elde ettik diye değerlendirmeliyiz. Elde ettiğimiz değer bizim için önemlidir. Yapacağımız işlere bu çerçevede baktık mı, bu kentte doğru işlere imza atarız. Aynı zamanda işlerimizi zamanında tamamlamış oluruz. Bunun öncülüğünü bizler yapacağız. Bursa'da su çeşmeden içiliyor diyebilmeliyiz. Bunu gösterdiğimiz takdirde daha ekonomik bir durum oluşacak. Ürettiğimiz değerle de övüneceğiz. Böylece Bursalı vatandaşlarımız hem rahat içme suyunu kullanabilir, hem de alt yapıya güvenebilirler. Verdiğiniz emeklerden dolayı hepinize teşekkür ediyorum."

diyerek görev başındaki yetkilileri de teşvik etmekten kaçınmadı.

Editör: Haber Merkezi