Nilüfer Belediyesi, üniversite öğrencilerine yönelik sosyal destek çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye, sınav dönemlerinde Nilüfer Gençlik Evi’nde yemek ikramında bulunarak öğrencilerin yanında yer alıyor. Belediye Başkanı Şadi Özdemir, bu süreçte öğrencilere çorba ve soğuk sandviç ikramında bulunarak başarılar diledi.

7-1

Her sınav döneminde öğrencilerin beslenme ihtiyaçlarını karşılamayı ve motivasyonlarını artırmayı amaçlayan Nilüfer Belediyesi, bu dönem de ücretsiz yemek hizmetine devam ediyor. Görükle'deki Nilüfer Gençlik Evi'nde gerçekleştirilen yemek ikramları, saat 16.00'da başlıyor.

Osmangazi'de Kurbanlıklar hijyenik ortamlarda kesildi Osmangazi'de Kurbanlıklar hijyenik ortamlarda kesildi

1-3

Sınavlar bitene kadar sürecek olan hizmet kapsamında hafta içi soğuk sandviç ve çorba, hafta sonları ise pilav ve ayran sunuluyor.Başkan Şadi Özdemir, öğrencilere destek olmak amacıyla Nilüfer Gençlik Evi’ni ziyaret etti.

Öğrencilerle sohbet eden Özdemir, onların sorun ve taleplerini dinledi, sınavlarında başarılar diledi ve her zaman yanlarında olduklarını belirtti.

3-1

Ardından öğrencilere çorba ve soğuk sandviç dağıttı, kendi elleriyle doldurduğu çorba kaselerini öğrencilere sunarak "Afiyet olsun" dedi.Üniversite öğrencileri ise bu hizmetten memnuniyetlerini dile getirerek teşekkür etti.

Ekonomik sıkıntılar nedeniyle sağlıklı beslenemediklerini belirten Başkan Şadi Özdemir, gençlerin hem sağlıklı hem de ekonomik koşullarda beslenebilmesi için kent lokantalarını hizmete açmayı planladıklarını söyledi. "Gençlerin eğitimlerini sürdürürken sağlıklı beslenmelerini ve yemek konusunu dert etmemelerini istiyoruz" dedi.Ücretsiz çorba ikramı eğitim dönemi boyunca devam ediyor.

Nilüfer Belediyesi, hafta içi her gün sabah saat 08.00'de Bursa Uludağ Üniversitesi Kampüsü’nde, akşam saat 16.00'da ise Görükle Bahriye Üçok Caddesi’nde öğrencilere çorba ikram ediyor. Bu hizmet, üniversitenin akademik takvimi sona erene kadar sürüyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ