Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, göreve başladıktan sonra Nilüfer'deki 64 mahalle muhtarıyla ilk kez bir araya geldi. Bu buluşma, yeni dönemin yönetim ve hizmet anlayışının temelini oluşturdu. Toplantıda, kentin yönetiminde ortak akıl ve katılımcılığın önemine vurgu yapan Başkan Özdemir, kamu yararına odaklanacaklarını ve eşit hizmet sunacaklarını belirtti. Nilüfer'in temiz ve herkesin keyif alacağı bir kent olması hedefini dile getirdi.

Nilüfer’in kardeş kentleri yemekte buluştu Nilüfer’in kardeş kentleri yemekte buluştu

Toplantıda, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcıları da tam kadro yer aldı. Başkan Özdemir, muhtarlara samimi açıklamalarda bulunarak onlara başarılar diledi. Mahalle Komiteleri'nin önemine değinen Özdemir, bu yapıyı güçlendireceklerini ve katılımcılığı artıracaklarını söyledi. Her mahalleye eşit hizmet sunabilmek için öncelikleri belirleyeceklerini ve Mahalle Komiteleri'nin onayını alacaklarını vurguladı.

Başkan Özdemir’den Muhtarlara “Eşit Hizmet” Sözü (2)

Başkan Özdemir, belediye başkanlığının gücünü muhtarlar ve diğer paydaşlarla paylaşacaklarını ifade etti. Katılımcı bir anlayışla 5 yıllık stratejik planı oluşturacaklarını belirtti. Ayrıca, Nilüfer'in coğrafyası ve kültürüyle ilgili değerlendirmelerde bulunarak, herkesin belediye başkanı olacağını söyledi.

Güven veren bir yönetim kadrosu oluşturduklarını belirten Başkan Özdemir, hizmet anlayışının takım oyunu olduğunu ve herkesin emek vermesi gerektiğini vurguladı. Hizmetten memnun olunmaması durumunda koltuğu terk edeceklerini söyledi ve toplumun isteklerini dikkate alarak adaletli hizmet sunacaklarını ifade etti.

Toplantıda konuşan Bursa Muhtarlar Derneği Başkanı ve Beşevler Mahalle Muhtarı Erol Yılmazer de, hizmet odaklı bir anlayışla çalışacaklarını ve muhtarların belediyeye destek olacaklarını belirtti. Yeni dönemin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Başkan Özdemir’den Muhtarlara “Eşit Hizmet” Sözü (8)

Başkan Özdemir’den Muhtarlara “Eşit Hizmet” Sözü (7)

Başkan Özdemir’den Muhtarlara “Eşit Hizmet” Sözü (5)

Editör: Ahmet Azizoğlu