Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, Almanya’nın Hessen eyaletine bağlı Lahn-Dill-Kreis ilçesine resmi bir ziyaret gerçekleştirdi. Lahn-Dill-Kreis Bölge Başkanı Stephan Aurand ile bir araya gelen Başkan Aydın, iki belediye arasındaki iş birliği olanaklarını değerlendirirken, gelecekte yapılacak ortak projeler hakkında da görüşmelerde bulundu.

Başkan Aydın’dan Almanya’da Kardeşlik Köprüsü (3)

Hessen eyaletinde düzenlenen 'Hessentag 2024 Festivali'ne katılmak için Almanya'da bulunan Başkan Aydın, Osmangazi Belediyesi’nin 2012 yılından bu yana kardeş şehri olan Lahn-Dill-Kreis'i ziyaret etti. Ziyaret sırasında Lahn-Dill-Kreis Meclis Komisyon Başkanı Murat Polat da hazır bulundu. Resmi törenle karşılanan Başkan Aydın, sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen buluşmada, mevcut projeler ve planlar hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Stephan Aurand, bölgenin ekonomik, sosyal ve kültürel durumu hakkında kapsamlı bir sunum yaptı.

Başkan Aydın’dan Almanya’da Kardeşlik Köprüsü (1)

Türk ve Alman dostluğunun pekiştirildiği görüşmede, Osmangazi ve Lahn-Dill-Kreis belediyeleri arasında planlanan ortak projeler ve iş birliği alanları detaylı olarak ele alındı. Kültürel değişim programları, ekonomik iş birlikleri, eğitim projeleri ve belediyecilik hizmetlerinde bilgi paylaşımı konularında iş birliğinin artırılması kararlaştırıldı. Ayrıca, çevre koruma ve sürdürülebilirlik alanında ortak çalışmalar yapılması üzerinde duruldu.

Başkan Aydın’dan Almanya’da Kardeşlik Köprüsü (2)

Başkan Aydın, Lahn-Dill-Kreis şehrindeki ziyaretinin ardından Wetzlar kentinde bulunan Cemevini de ziyaret etti. Cemevi Başkanı Türkan Cömert ve vatandaşlarla bir araya gelen Aydın, bölgedeki gurbetçi Türkler tarafından büyük ilgiyle karşılandı. (Ahmet Yasin Azizoğlu)

Bursa plajları yaz sezonuna hazır Bursa plajları yaz sezonuna hazır

Başkan Aydın’dan Almanya’da Kardeşlik Köprüsü (5)

Kaynak: HABER MERKEZİ