Fenerbahçe Başkan Adayları Koç ve Yıldırım Canlı Yayında

Fenerbahçe'de başkanlık seçimi öncesi Ali Koç ve Aziz Yıldırım, Habertürk'te canlı yayına katıldı.

Fenerbahçe'nin eski Başkanı Aziz Yıldırım ve mevcut Başkan Ali Koç, saat 11'de başlayacak canlı yayında Ahmet Selim Kul'un moderatörlüğünde Habertürk'te bir araya gelecek. Yarın yapılacak Fenerbahçe başkanlık seçimi öncesi bu programın, seçime büyük etki yapması bekleniyor.

Sosyal medyadan gelen bilgilere göre, Ali Koç ve Aziz Yıldırım Habertürk'ün binasına ulaştı.

Buluşma öncesinde dikkat çeken anlar:

  • Aziz Yıldırım: "Anti-Fenerbahçe lobisi yüzünden Fenerbahçe başarılı olamıyor. Bu nedenle Koç ile konuşmak istedim. Geçmişi artık geride bırakacağız. Pazartesi günü kim seçilirse seçilsin, birlikte hareket edelim. Anti lobiden ne kastettiğimizi ve nasıl mücadele edeceğimizi konuşalım."
  • Ali Koç: "Fenerbahçe TV'de konuşmak istedim, fakat Yıldırım ulusal bir kanalda konuşmak istedi. Bu buluşma benim için memnuniyet verici. Yarın kim kazanırsa kazansın, bir ve bütün bir Fenerbahçe'ye ihtiyacımız var. Son 7 yılda 3 şampiyonluğu son anda kaçırdık. Camia bir olmadığı için Fenerbahçe kırılgan hale geldi. Ben başkan olduğumda, Aziz Yıldırım da isterse, memnuniyetle çalışırız. Ancak iki taraf da birbirine sert söylemlerde bulundu, sonra koptuk. Aramızda güven inşa etmeliyiz, bu ailelere kadar uzandı."
  • Aziz Yıldırım: "Ali, 6 senedir iyi bir şey yok ki? Benim de son 4 senem kötü geçti."
  • Ali Koç: "Siz sadece futbol başarısından bahsediyorsunuz. Diğer branşlara bakın."
  • Aziz Yıldırım: "Zaten diğer branşları ben kurdum."
  • Ali Koç: "Dursun Bey'e karşı her sözü kullanmak kolay. Her zaman sizinle barışık olmak istedim, kavga isteyen sizsiniz. 2018'e kadar çok sıkıntılar çektiniz ama çok zikzaklar çiziyorsunuz."

Ahmet Selim Kul'un "Neden aday oldunuz?" sorusu üzerine Aziz Yıldırım ve Ali Koç selamlaştı.

Ali Koç'un Konuşması

Başkan beni aradı. Tesadüfen açtım. Aziz Başkan çıktı. Ulusal kanal istedi. Benim için memnuniyet verici. Uzun zamandır bu görüşmeyi bekliyordum.

20 yıldır futbol mantığına aykırı şeyler yaşadık. Fenerbahçe'nin caydırıcı gücü azaldı. Kendisi başkan olursa geçmişi kapatırım.

Ne olmuştu?

Aziz Yıldırım, yaptığı açıklamada, "Sayın Başkan Ali Koç’u aradım ve onun seçeceği bir ulusal kanalda, moderatörsüz bir şekilde baş başa konuşabileceğimizi ilettim. Bu akşam, onun belirleyeceği ulusal bir kanalda canlı yayına çıkacağız," ifadelerini kullandı.

Ertem Şener'den açıklama

Spor yorumcusu Ertem Şener, sosyal medya paylaşımında şunları ifade etti:

"Sn. Ali Koç ve Sn. Aziz Yıldırım, Beyaz Futbol’da tarafsız ve objektif yayıncılık ilkesi doğrultusunda sizleri ağırlamaktan onur duyarım."

Canlı yayın Habertürk'te yayınlanacak

Canlı yayın için NOW TV, Halk TV ve Habertürk'ün yarıştığı belirtildi, ancak Habertürk öne çıktı.

Aziz Yıldırım ve Ali Koç'un tartışmasının canlı yayın olarak saat 23.00'te Habertürk'te yayınlanacağı resmen açıklandı.

Kaynak: rss