Bursa’da kontrolden çıkarak devrilen kamyonetteki 3 kişi yaralandı Bursa’da kontrolden çıkarak devrilen kamyonetteki 3 kişi yaralandı

Bursa’da, eşi Hakkı Koca (55) tarafından dört bıçak darbesiyle öldürülen Leyla Koca’nın (45) kızları M.K. (16) ile Ş.K. (15), ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan babalarından şikayetçi olmadı. Duruşmada tanık olarak ifade veren M.K. ve Ş.K., annelerinin Mustafa Z. adında bir sevgilisi olduğunu, bazen onunla kaldığını, kendilerine kötü davrandığını ve babalarına sürekli hakaret ettiğini söylediler.

Olay, 31 Ağustos 2023’te Osmangazi ilçesi Emek Zekai Gümüşdiş Mahallesi’nde meydana geldi. Otomobilde seyreden Leyla-Hakkı Koca çifti arasında tartışma çıktı. Sanayi Caddesi’nde Hakkı Koca’nın otomobili yavaşlatmasını fırsat bilen Leyla Koca, araçtan inip kaçtı. Hakkı Koca, cebinden çıkardığı bıçakla eşini yaraladı. Bu anlar, bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Hastaneye kaldırılan dört çocuk annesi Leyla Koca yaşamını yitirdi, çevredekilerin etkisiz hale getirdiği Hakkı Koca ise gözaltına alındı.

Annelerini Öldüren Babalarından Şikayetçi Olmadılar (2)

ÜÇ AY ÖNCE TELEVİZYON PROGRAMINDA TARTIŞMIŞLAR

Leyla-Hakkı Koca çiftinin olaydan üç ay önce bir televizyon programına katıldığı ve burada tartıştığı ortaya çıktı. Görüntülerde, stüdyoyu terk eden Leyla Koca’nın “O arsayı sana vermiyorum” dediği, Hakkı Koca’nın ise “Dengesiz konuşma” diyerek eşinin üzerine yürüdüğü anlar yer aldı. Hakkı Koca, emniyetteki ilk ifadesinde, “Olay günü otomobilde eşimin Mustafa Z. ile olan ilişkisinden dolayı tartıştık. Bana hakaret edince sinirlendim. Araçtan inip koşmaya başlayınca peşinden gidip kendisini yakaladım, sonrasını hatırlamıyorum” dedi.

‘EŞİMİN SEVGİLİSİ VARDI, ONUNLA TELEFONDA TARTIŞTIM’

'Eşe ve kadına karşı kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan Hakkı Koca'nın duruşması Bursa 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam etti. Tutuklu sanık, duruşmadaki ifadesinde de eşinin sevgilisi olduğunu iddia ederek, “Leyla'nın Mustafa Z. isminde sevgilisi vardı. Olay günü otomobilde birlikte gidiyorduk. Eşim, telefonumu alıp sevgilisiyle konuştu. Daha sonra bana ‘Mustafa'nın çocukları beni takip ediyor’ diyerek telefonu üzerime attı. Ben de Mustafa ile telefonda tartıştım. Bu sırada eşim araçtan inip koşarak uzaklaşmaya başladı. Peşinden gittim. Arkamızdan gelen bir araçtan inen üç kişi, ellerinde demir çubuklarla bana saldırdı. Aldığım darbeler sonucu, yerde olan Leyla'nın üzerine düştüm. Kendisini orada bir kez bıçakladım, sonrasını hatırlamıyorum. Daha sonra vücudunda dört bıçak darbesi olduğunu öğrendim” dedi.

‘ANNEM BABAMI ALDATTI’

Davanın ikinci duruşmasında çiftin kızları ayrı ayrı tanık olarak dinlendi. M.K., annelerinin Mustafa Z. adında bir sevgilisi olduğunu, bazı günler onunla kaldığını, kardeşi ile kendisine kötü davranıp ilgilenmediğini ve babalarına sürekli hakaret ettiğini öne sürdü. M.K., “Annemle babam ara sıra sudan sebeplerle tartışırdı. Babam çalışırdı ve annem bizimle hiç ilgilenmezdi. Bu süre zarfında annem birisi ile tanıştı ve iki gün sonra evi terk etti. Annem bir süre sonra babama ‘Seni sevmiyorum, canın cehenneme. Gittiğim yerde çok mutluyum’ diye mesaj göndermeye başladı. Annemin ölmeden önce, son bir buçuk yıldır bir ilişkisi vardı. Annem babamı aldatmıştı. Babamdan şikayetçi değilim” dedi.

‘ANNEM SEVGİLİSİNİ ÖVÜP BABAMI TAHRİK EDİYORDU’

Ş.K. de annesi ve babasının evliliklerinde hep sorun olduğunu söyleyerek, “Babamın psikolojisi normal değildi. Ama annem sürekli eve gelip Mustafa Z.’yi överek babamı tahrik ediyordu. Annem hep evi terk ederdi. Babamın haline çok üzülüyordum. Babamdan şikayetçi değilim” dedi.

Tutuklu sanık Hakkı Koca'nın avukatı Adnan Mutlu ise müvekkilinin olayı tasarlamadığını belirterek, “Olay öncesi, maktulün başka bir erkekle kaçması, bir televizyon kanalında tüm Türkiye’nin gözleri önünde tartışılmıştır. Müvekkilim öldürmek isteseydi o zaman yapardı” ifadelerini kullandı.

Mahkeme, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Muhabir: Denizhan KARAHANCI - DHA