Şanlıurfa'dan Ankara'ya Sokak Köpekleri Taşındığı İddiası Ankara Valiliği'ni Harekete Geçirdi

Sosyal medyada paylaşılan bir video, Şanlıurfa'daki bir barınaktan çok sayıda sokak köpeğinin Ankara'ya doğru götürüldüğünü iddia etti. Ankara Valiliği, bu iddiaların ardından harekete geçti ve ilgili birimleri teyakkuza geçirdi.

Şanlıurfa'daki Kuduz Vakası ve Karantina Uygulaması

Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde, 2 sahipsiz köpekte kuduz tespit edilmesi üzerine 2 mahallede karantina uygulaması başlatılmıştı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, karantina bölgesindeki sokak hayvanlarının veteriner eşliğinde toplandığını ve rehabilitasyon merkezlerine getirildiğini açıkladı.

Sosyal Medyada Gündem Olan İddialar

"Köpekvelisi" adını kullanan bir sosyal medya kullanıcısı, barınaktan aralarında hasta olan 3 yasaklı ırk köpeğin de bulunduğu 35 sokak köpeğini aracına alarak Ankara'ya götürdüklerini iddia etti. Bu video ve iddialar sosyal medyada gündem oldu.

Ankara Valiliği'nin Harekete Geçmesi

Paul Onuachu transferde tavrını koydu! Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor istiyor... Paul Onuachu transferde tavrını koydu! Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor istiyor...

Ankara Valiliği, iddiaları ihbar kabul etti ve ilgili tüm birimleri teyakkuza geçirdi. Açıklamada, hastalık taşıyan köpeklerin Ankara'ya getirildiğine dair iddiaların ihbar edildiği ve kolluk kuvvetleri ile Tarım İl Müdürlüğü başta olmak üzere tüm birimlerin harekete geçirildiği belirtildi.

Valiliğin Kararlılığı

Ankara Valiliği, vatandaşların sağlığına ve diğer canlıların hayat hakkına yönelik her türlü hareket ve uygulamayla sonuna kadar mücadele edeceğini vurguladı. Valilik, iddiaların araştırılması ve gerekli önlemlerin alınması için kararlı olduğunu ifade etti.

Şanlıurfa'dan Ankara'ya sokak köpekleri taşındığı iddiaları, Ankara Valiliği'ni harekete geçirdi. Valilik, iddiaları ihbar kabul etti ve ilgili birimleri teyakkuza geçirdi. Vatandaşların sağlığı ve diğer canlıların hayat hakkı için gerekli tüm önlemlerin alınacağı belirtildi.

Kaynak: rss