Hull City Kulübü'nün sahibi Acun Ilıcalı, Fenerbahçe'deki olası yeni göreviyle ilgili olarak, "Fenerbahçe'deki görevim Hull City'de hiçbir şeyi değiştirmeyecek. Bu, Hull City'ye olan tutkumdan hiçbir şey eksiltmeyecek" dedi.

Championship ekibi Hull City'de yeni teknik direktör Tim Walter için bir basın toplantısı düzenlendi. Kulübün sahibi Acun Ilıcalı, toplantıda açıklamalarda bulundu.

Milliyet'in aktardığına göre Acun Ilıcalı, Tim Walter'ın ana hedef olduğunu belirterek, "Bugün kulübümüz için önemli bir gün, çünkü yeni bir döneme başlıyoruz ve hepimiz heyecanlıyız. Tim Walter, futbol ekibimizin bir numaralı tercihiydi. Hedefimiz her zaman oydu. Bizimle çalışmak isteyen birçok teknik direktör ve başarılı antrenörler vardı, ancak biz her zaman Tim Walter'ı istedik." dedi.

'Futbol anlayışıma uygun'

Yeni hocanın futbol anlayışına uygun olduğunu belirten Acun Ilıcalı, "Tim Walter ile harika bir toplantı yaptık. Londra'daki ilk görüşmemizin ardından çok önemli bir toplantı daha gerçekleştirdik ve tamamen aynı fikirde olduğumuzu gördük. Onun futbol tarzı ve takımı kontrol etme şekli, benim futbol anlayışıma çok uygun. Son iki yılda harika performanslar sergilediğimizi düşünüyorum ve Liam Rosenior'un takımımızı nasıl geliştirdiğini asla unutmayacağım; o, sonsuza kadar kalbimizde olacak." ifadelerini kullandı.

'Daha da ileri gitmeliyiz'

Ilıcalı, "Önce 15. sonra 7. olduk ve şimdi farklı bir futbol tarzıyla daha ileri gitmek istiyoruz. Taraftarlarımızın bize inanmasını ve her şeyi kulübümüz için yaptığımızı bilmelerini istiyorum. Onları seviyorum. Herkesin her karara katılması gerekmez, belki bazıları memnun olmayabilir, ancak tüm taraftarlarımıza saygı duyuyorum. Yeni kararımız Tim Walter ve onun takımını sahada görmek için son derece heyecanlıyım. Bu yeni döneme onunla başlayalım." şeklinde konuştu.

Kerem Aktürkoğlu: Heyecanlı bir milletiz, bu bende de çok fazlasıyla var Kerem Aktürkoğlu: Heyecanlı bir milletiz, bu bende de çok fazlasıyla var

‘Üç hafta önce anlaşmıştık'

Walter ile uzun bir işbirliği yapmak istediğini ve görüşme sürecini anlatan Ilıcalı, "Çok umutluyum. Eğer Tim burada olursa ve beklediğimiz futbolu oynarsa -ki buna eminim-, uzun bir süre burada kalacağını düşünüyorum. Şehre ve taraftarlara hayran olacağına ve ilişkinin kopmasının zor olacağına inanıyorum. Hayalim, Tim'le uzun yıllar geçirmek ve birlikte güzel bir gelecek inşa etmek. İkimiz de prensipte hızlıca anlaştık, ancak acelemiz yoktu. Bu süreci kolayca karşıladık ve evrak konuşmalarına bile girmedik; bu bir anlaşmaydı ve sonra acele etmedik. Üç hafta önce anlaştık ama ne bir maç ne de bir hazırlık vardı, bu yüzden rahat davranabildik ve acelemiz yoktu." şeklinde konuştu.

'Tüm kulüpler üzerinde büyük bir baskı var'

Transferlerle ilgili de açıklamalarda bulunan Acun Ilıcalı, "FFP limitlerimiz var ve tüm kulüpler üzerinde büyük bir baskı var. Sadece 16 milyon euro harcamama izni verilecek. Şu anda büyük transferler için şansımız yok, ancak büyük oyuncularımızdan biri giderse farklı bir durum olabilir, ancak hiçbiri gitmesini istemiyorum. Sol bek, stoper, Ozan, Philogene gibi genç oyuncularımız var, takıma iyi bir yapı kazandırıyoruz. Beş kiralık transferle iyi bir performans göstereceğimizi düşünüyorum." şeklinde konuştu.

Fenerbahçe'deki muhtemel yeni göreviyle ilgili konuşan Ilıcalı, "Hull City topluluğu, benim Fenerbahçe'ye olan desteğimi ilk günden beri biliyor; bu, benim çocukluk takımım. Kulüp başkanına yakın bir ilişkim var ve önümüzdeki dönemde bana ihtiyacı olursa orada olacağımı söyledi. İlk operasyonumuz Sayın Mourinho'yu getirmek oldu ve onu kulübe kazandırdığımız için mutluyum. Fenerbahçe zaten hayatımın bir parçasıydı. Fenerbahçe'deki görevim Hull City tutkumu değiştirmeyecek." şeklinde konuştu.

Editör: Haber Merkezi