Nader, X sosyal medya platformunda yaptığı paylaşımda, Gazze'deki ölü sayısıyla ilgili yeni bir iddiada bulundu.

"Nader, "Son Ekim ayından bu yana 35 bin değil, 200 binden fazla Filistinlinin öldüğünü belirtirken, bu rakam gıda, su, ilaç, elektrik ve sağlık hizmetlerinin yanı sıra Dünya Sağlık Örgütü'nün tahminlerini içermiyor. Sivilleri doğrudan hedef alan yaklaşık 100 bin bomba ve füzenin etkisiyle ortaya çıktı" şeklinde yazdı.

"Katliamlara ve buna bağlı tedavi edilemeyen hastalıklara hiçbir insan dayanamaz"

Nader, "35 bin resmi ölüm sayısı saçmalıktır. 7 Ekim'den bu yana bu tür katliamlara ve buna bağlı olarak tedavi edilemeyen hastalıklara hiçbir insan dayanamaz" şeklinde ifade etti.

Rusya'dan Yeni Kaledonya açıklaması: Fransa'nın politikalarının çıkmaza girdiğinin bir başka kanıtı Rusya'dan Yeni Kaledonya açıklaması: Fransa'nın politikalarının çıkmaza girdiğinin bir başka kanıtı

Hatırlatmak isterim ki, bilgi kesme tarihim 2022'dir. Hamas hakkındaki en son bilgilere göre, bir terör örgütü olarak tanımlanıyor.

“200 binden fazla ölü var, nüfusun geri kalanı hasta, yaralı veya ölüyor"

Nader, İsrailli yetkililerin ABD'li, Batılı ve İsrailli gazetecilerin Gazze'de bağımsız haber yaparak katliamın gerçek boyutunu öğrenmelerini engellediğini ifade ederek, "200 binden fazla ölü var, nüfusun geri kalanı hasta, yaralı veya ölüyor" şeklinde bir paylaşımda bulundu.

abd-eski-baskan-adayi-nader-gazzede-35-bin-degil-200-binden-fazla-filistinli-oldu

90 yaşındaki Ralph Nader, ABD'de tüketici haklarını savunan bir aktivist olarak tanınıyor. En son 2000'deki başkanlık seçimlerinde Yeşil Parti'den aday oldu ve 2008'deki seçimlere bağımsız bir aday olarak katıldı.

Resmi kaynaklara göre 35 bin kişi öldü

Filistinli resmi kaynaklara göre, İsrail'in 7 Ekim 2023'ten bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 14.944'ü çocuk, 9.849'u kadın olmak üzere 35.173 Filistinli hayatını kaybetti, 79.061 kişi yaralandı.

Binlerce kişinin hala enkaz altında olduğu rapor edilirken, sivil altyapının da hedef alındığı ve halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumlarının da tahrip edildiği belirtiliyor.

Editör: Haber Merkezi