Diyarbakır'da Suç Örgütü Üyesi 11 Yıl Sonra Yakalandı

Diyarbakır'da 2013 yılında polis operasyonunda suç örgütü üyeleri tutuklandı. Firari olan örgüt üyesi Engin A.'nın, cinayet, tehdit ve yağma gibi suçlara karıştığı tespit edildi.

JASAT ekipleri, Engin A.'nın saklandığı evi belirledi. 11 yıl kaçan Engin A., evden çıktığı sırada yakalandı.

GBT sorgusunda Engin A. hakkında kamu görevlisine direnme ve tasarlayarak adam öldürme suçlarından kayıtlar bulundu.

Yapılan bir araştırmada, firari olan örgüt üyesi Engin A.'nın Rifai Burak ve Şaban Ayazgün'ü tasarlayarak öldürme, 8 tehdit, 1 ateşli silahla yaralama, 1 silahlı eylem hazırlığı, 3 silahlı eylem, 3 yağma, 2 hürriyetten yoksun bırakma, 12 uyuşturucu madde sevkiyatı, 2 ihaleye fesat karıştırma, 3 gümrük kaçağı telefon ele geçirme ve 4 sahte kimlik bulundurma olaylarına karıştığı belirlendi. JASAT ekipleri, Engin A.'nın yakalanması için çalışma başlattı.

Diyarbakır Yakalanma

TAKİP EDİLEN FİRARİ ŞÜPHELİ, EVDEN ÇIKTIĞI SIRADA YAKALANDI

Yapılan operasyonlar sonucunda, Engin A.'nın saklandığı ev tespit edildi. Firari olarak 11 yıl 3 ay 26 gün kaçan Engin A., evden çıktığı sırada yol üzerinde bekleyen ekipler tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

GBT taraması sırasında Engin A.'nın daha önce 'kamu görevlisine direnme' suçundan 2, 'adam öldürme' suçundan 2 olmak üzere toplamda 4 kaydının daha olduğu belirlendi. Jandarma işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Engin A., mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Akçakoca’da Denize Girmek Yasaklandı Akçakoca’da Denize Girmek Yasaklandı

Diyarbakır Yakalanma2

Engin A., mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: rss