TÜİK Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi, Mayıs 2024 verilerini paylaştı TÜİK Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi, Mayıs 2024 verilerini paylaştı

Lüks Ananaslar 'Rubyglow' ABD'de Satışta

ABD'de "Rubyglow" adlı ananaslar, 400 dolara varan fiyatlarıyla satışa sunuldu ve ilgi gördü. Melezleme yöntemiyle elde edilen bu sıra dışı renkli ananaslar, lüks manav Melissa's Produce için prestij kaynağı oldu.

Firma, lüks meyvelere olan talebin arttığını belirterek, elma, mandalina ve çilek gibi meyvelerin melezlenerek yüksek fiyatlarla satıldığını kaydetti. Halkla ilişkiler müdürü Robert Schueller, Rubyglow'ların çoğunun Kaliforniya ve Las Vegas'daki lüks restoranlara satıldığını söyledi.

Şef Bo Corley, ananasların güzel olduğunu ancak bu fiyata değmediğini belirtti. "Ağızda acı bırakmıyor ancak 400 dolarla lüks bir restoranda yemek yenebilir" dedi.

Yaklaşık 15 yıldır geliştirilen Rubyglow ananasları, Kosta Rika'da yetiştiriliyor. Firma, bir meyvenin büyümesinin iki yıl sürdüğünü ifade etti. Bu yıl piyasaya yalnızca birkaç bin adet Rubyglow ananası sunulması bekleniyor.

Firma, 2020'de 50 dolara satışa sunduğu "Pinkglow" ananaslarını şu anda 8-29 dolara satıyor. CNN International, 400 dolarla lüks bir restoranda yemek yenebileceğine dikkat çekti.

Kaynak: rss