Almanya’da ödenek kesme tartışması: Akademisyenler ayaklandı Almanya’da ödenek kesme tartışması: Akademisyenler ayaklandı

TYT Sınavı Antalya'da Başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT), saat 10.15'te başladı. Öğrenciler, sabahın erken saatlerinden itibaren sınava girecekleri merkezlerin önüne geldi. Turizm kenti Antalya'nın merkezinde liseler ve Akdeniz Üniversitesi sınav merkezi olarak belirlendi.

Öğrenciler, aileleriyle üniversite kampüsünde beklemeye başladı. Saat 09.00'da kapıların açılmasıyla sınav salonlarına girişler başladı. Sınava giren adaylar, görevliler tarafından tek tek üst aramasından geçirildi. Üzerlerinde takı bulunanlar, çıkarıp yakınlarına teslim etti. Sınava giren adayların ailelerinden bazılarının, okul camlarından içeriye bakması ise dikkat çekti.

Manzara Değişmedi

Her yıl geç kalanların olduğu sınavda manzara, bu yıl da değişmedi. Sınav salonlarının kapısı 10.00'da kapanacağı için 09.50'de görevliler tarafından çağrı yapıldı. Son 1 dakika kala koşarak kapıdan geçenlerin olduğu görülürken, kapılar saat 10.00 itibarıyla kapandı. Buna rağmen sınav merkezlerine gelen bazı adayların olduğu, 1 adayın ise 3 dakika geç kaldığı görüldü. Sınav belgesiyle fakülte kapısına kadar giden kişi, kapının kapalı olduğunu görünce yüzünü kapatıp alandan uzaklaştı.

Kaynak: rss