Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, 23 Nisan Mahallesi’nde yapımı süren 26 bin metrekarelik park projesini yerinde inceledi. Başkan Özdemir, Nilüfer’de yaşayan vatandaşların aileleriyle ve çocuklarıyla zaman geçirebilecekleri mahalle buluşma noktalarının sayısını artıracaklarını belirtti.

Bursa'da iki grup arasında çıkan kavgada 1 kişi bıçaklandı Bursa'da iki grup arasında çıkan kavgada 1 kişi bıçaklandı

Nilüfer Belediyesi, kentin yeni mahallelerinden biri olan 23 Nisan Mahallesi’ne büyük bir park kazandırıyor. Toplamda 26 bin metrekare alana sahip olan ve mahalle sakinlerinin ihtiyaçlarına göre tasarlanan park, 20 bin 500 metrekarelik yeşil alanıyla Nilüferlilere huzurlu ve sakin zaman geçirme imkânı sunacak.

23 Nisan Mahallesi’ne 26 Bin Metrekarelik Park (2)

Parktaki çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi alan Başkan Şadi Özdemir,

“Seçim döneminden bu yana mahalle buluşma noktaları oluşturarak, vatandaşlarımızın nefes alabilecekleri alanları hayata geçireceğimizi ifade ediyoruz. 23 Nisan Mahallesi’ne kazandıracağımız bu park da bunun güzel bir örneği olacak. Tamamlandığında, geniş ve yeşil alanlarıyla ailelerin huzurlu vakit geçirebileceği, çocukların oyun oynayabileceği, dinlenmek ve spor yapmak için ideal bir buluşma noktası olacak. Nilüferli hemşehrilerimi burada vakit geçirmeye davet ediyorum” dedi.

23 Nisan Mahallesi’ne 26 Bin Metrekarelik Park (3)

Enerji Tasarrufuyla Çevreyi Koruyacak

Bölge sakinlerinin ihtiyaçlarına göre tasarlanan park, çevre dostu özellikleriyle de dikkat çekiyor. Çocukların eğlenceli vakit geçirebileceği 520 metrekarelik oyun alanı, koşu parkuru, yeni nesil spor aletleri, pilates ve yoga alanları bulunan park, otomatik sulama sistemi ve LED aydınlatma direkleriyle su ve enerji tasarrufu sağlayarak çevrenin korunmasına katkıda bulunacak. Parkın 2 ay içinde tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.

23 Nisan Mahallesi’ne 26 Bin Metrekarelik Park (5)

23 Nisan Mahallesi’ne 26 Bin Metrekarelik Park (4)

Kaynak: HABER MERKEZİ - BÜLTEN