Osmangazi Belediyesi, Bursalıların 19 Mayıs'ı dolu dolu geçirmesi için 1. Osmangazi Gençlik ve Spor Şöleni düzenliyor. Spor etkinliklerinin yanı sıra müzik ve eğlence dolu bir programla binlerce kişiye unutulmaz bir bayram yaşatacaklar. Osmangazi Meydanı'nda Emre Kaya ve Haluk Levent konserleriyle coşkuyu doruğa çıkaracaklar.

GENÇLER İÇİN SOKAK BASKETBOLU TURNUVASI
 

Osmangazi Belediyesi, 19 Mayıs'ı unutulmaz kılmak için özel bir program hazırladı. İlk kez düzenlenen ve geleneksel hale gelecek olan 1. Osmangazi Gençlik ve Spor Şöleni, 17 Mayıs Cuma günü başlayacak ve 3 gün sürecek. Osmangazi Meydanı'nda düzenlenecek olan 3x3 Atatürk ve Gençlik Sokak Basketbolu Turnuvası ve masa tenisi gibi sportif etkinliklerle gençlerin 19 Mayıs'ı sporla geçirmesi sağlanacak. Canlı langırt, rodeo parkuru ve DJ müzik yayını ise eğlenceyi tüm gün boyunca sürdürecek. Sokak turnuvası 17 Mayıs Cuma günü gösteri maçıyla başlayacak ve 13-14 ve 15-18 yaş aralığındaki sporcuların katılımına açık olacak. Grup karşılaşmalarıyla devam edecek olan sokak basketbolu turnuvası, 19 Mayıs Pazar günü sıralama maçları ve kupa töreniyle son bulacak. Turnuvaya katılmak isteyen gençler için 17 Mayıs Cuma günü Osmangazi Meydanı'nda kayıt masası bulunacak. Ayrıca, detaylı bilgiler için Instagram'daki "osmsokakbasketbolu" sayfasına başvurulabilecek. Reckol, Kuty ve Egeboran gibi sanatçılar ise 17 Mayıs Cuma akşamı Osmangazi Meydanı'nda gençlere unutulmaz bir konser verecek.
 

EMRE KAYA ŞARKILARINI BAYRAM İÇİN SÖYLEYECEK
 


19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, 18 Mayıs Cumartesi günü de dolu dolu devam edecek. Sokak basketbolu ve masa tenisi turnuvalarının yanı sıra çeşitli eğlencelerle renklenecek olan 1. Osmangazi Gençlik ve Spor Şöleni'nin ikinci gününde Türk pop müziğinin sevilen ismi Emre Kaya, binlerce genç için Osmangazi Meydanı'nda sahne alacak. Ünlü şarkıcının performansıyla birlikte gençler, 19 Mayıs coşkusunu doyasıya yaşayacaklar.
 

ÖNCE YÜRÜYÜŞ ARDINDAN HALUK LEVENT KONSERİ
 

Osmangazi Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusunu Osmangazi'nin sokaklarına taşıyacak. Binlerce Bursalının katılacağı yürüyüş, 19 Mayıs Pazar günü saat 19.19'da Fomara Meydanı'nda başlayacak. Türk bayraklarıyla donanmış katılımcılar, şarkılar ve marşlar eşliğinde Fevzi Çakmak Caddesi'nden Osmangazi Meydanı'na yürüyecekler. Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, meydandaki kalabalığa bir konuşma yaparak bayramı kutlayacak. Ardından ünlü şarkıcı Haluk Levent, on binlerce kişinin katılacağı konserde şarkılarını seslendirecek. Konser izleyicileri, ünlü sanatçının performansıyla coşku dolu anlar yaşayacaklar.
 

Bursa'da el Sanatları odaklı Dijital İznik programı başladı Bursa'da el Sanatları odaklı Dijital İznik programı başladı

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, 19 Mayıs'ı coşkuyla kutlamak için tüm Bursalıları, 1. Osmangazi Gençlik ve Spor Şöleni etkinliklerine katılmaya davet ediyor.

Editör: Haber Merkezi