BURSABursa Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle düzenlenecek olan 'Uludağ Premium Ultra Trail' etkinliği, bu yıl 7. kez düzenleniyor. 12-13-14 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek etkinliğe, 35 ülkeden 2500'den fazla sporcu katılacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Uludağ'ın eşsiz doğasının katılımcılara unutulmaz bir yarış deneyimi sunacağını belirtti.

Zirvede Dev Maraton Basliyor 2

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle düzenlenecek olan 'Uludağ Premium Ultra Trail' patika koşusu, 13 Temmuz Cumartesi günü başlıyor. Sporcular, 12 Temmuz'da Uludağ'da buluşacak ve yarışlar 13 Temmuz'da gerçekleşecek. Etkinlik, 35 ülkeden 2500'den fazla sporcunun katılımıyla düzenlenirken, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda yapılacak. Yarışlar, 1 genel klasman ve 4 farklı yaş kategorisinde düzenlenecek olup, doğa ile iç içe zorlu ve keyifli bir yarış deneyimi sunacak. Farklı uzunluktaki etaplarla her seviyeden yerli ve yabancı sporcu Uludağ'ın eşsiz güzelliklerini keşfedecek ve bitiş çizgisine ulaşmaya çalışacak.

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen programın lansman toplantısına, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in yanı sıra Vali Yardımcısı Mustafa Kılıç, Gençlik ve Spor İl Müdürü Rahmi Aksoy, Uludağ Alan Başkanı Bülent Çınar Çavuş, Uludağ İçecek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Kızıl, Uludağ Premium Ultra Trail Yarış Direktörü Engin Çetinkaya ve Büyükşehir Belediyesi bürokratları katıldı.

"Sağlıklı ve kaliteli yaşam için koşacağız"

Başkan Mustafa Bozbey, hayatın koşuşturması içinde atılan binlerce adımın farkında olunduğunu ve yaşamın sürekli bir yetişme telaşı içinde geçtiğini vurgulayarak, bu zorunlu adımları bilinçli ve keyifli bir aktiviteye dönüştürmenin yaşama kısa bir mola vermek anlamına geldiğini belirtti. 12-13-14 Temmuz tarihlerinde düzenlenen ‘Uludağ Premium Ultra Trail’ patika koşusunu büyük bir mutlulukla desteklediklerini dile getiren Başkan Bozbey, “Üç gün boyunca hep birlikte sağlık ve kaliteli bir yaşam için koşacağız. Sporun değerini kavrayan bir kent olmak, sadece bedenen değil, ruhen de sağlıklı bir toplum inşa etmenin temel anahtarıdır. Sporun birleştirici gücüyle, farklılıkları aşmak, birlik ve beraberliği pekiştirmek ve daha güzel bir geleceğe uzanan yolda hep birlikte yürümek mümkündür. Uzun ve kaliteli bir hayat yaşamanın en kısa ve etkili yolu olan spora hayatımızda daha fazla yer vermeliyiz. ’Uludağ Premium Ultra Trail’ patika koşusunun, Uludağ'ın muhteşem doğası ve yerel dokusuyla birleşerek tüm koşuculara unutulmaz bir yarış deneyimi sunacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Zirvede Dev Maraton Basliyor 2 3

"Önemli bir fırsat"

Başkan Bozbey, bu tür etkinliklerin Uludağ'ın tanıtımında önemli bir fırsat sunduğunu belirterek, “BURFAŞ Mudanya Plajı tesislerimizin açılışıyla, dört mevsim boyunca çeşitli aktiviteler düzenlediğimiz Uludağ'ımızla ve bundan sonra gerçekleştireceğimiz diğer hizmetlerimizle, kentimizi turizm açısından daha güçlü hale getirmeyi hedefliyoruz. Sporun dinamizmiyle birlikte eğlenceyi, heyecanı ve coşkuyu aynı platformda buluşturan Uludağ Premium Ultra Trail’a ve etkinliğe katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Bursa’da koşmayı hayal eden tüm sporcuları kentimize davet ediyorum” dedi.

Vali Yardımcısı Mustafa Kılıç, geleneksel hale gelen ‘Uludağ Premium Ultra Trail’ etkinliğinin Bursa’ya büyük değer katacağını vurgulayarak, Uludağ’ı dört mevsim farklı faaliyetlerin icra edildiği bir alan haline getirmenin önemine dikkat çekti. Organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Yaz Spor Okulları’nda sertifika heyecanı Yaz Spor Okulları’nda sertifika heyecanı

Gençlik ve Spor İl Müdürü Rahmi Aksoy ise bu tür etkinliklerin herkesin spor yapabilmesi açısından önemli olduğunu belirterek, herkesi sporu ve doğayı birleştiren bu etkinliğe davet etti.

Uludağ Alan Başkanı Bülent Çınar Çavuş, Uludağ’ın eşsiz manzarası ve doğal güzellikleriyle spor tutkunlarının gözde rotalarından biri olduğunu vurgulayarak, organizasyonun Uludağ’ı bir kez daha ön plana çıkaracağını ifade etti.

Uludağ İçecek Türk A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Kızıl, Uludağ’da yapılacak olan etkinlikle hem koşacaklarını hem doğayı koruyacaklarını hem de bölgeyi tanıyacaklarını belirterek, katılımın festival havasında geçeceğini ve herkesi etkinliğe davet etti.

‘4 Mevsim Uludağ’ mottosuyla yola çıktıklarını belirten Uludağ Premium Ultra Trail Yarış Direktörü Engin Çetinkaya ise, Uludağ’ın her ay faal olabilmesi için büyük çaba sarf ettiklerini ve organizasyonun doğa severler ile spor tutkunlarını bir araya getirerek unutulmaz bir deneyim sunacağını söyledi.

Editör: Mehmet Avşar