YKS Tercih Sürecine Hazırlanma Rehberi

ÖSYM tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, geçmiş yıllardaki uygulama dikkate alındığında YKS sonuçlarının temmuz ayının ikinci yarısında açıklanması beklenmektedir. Bu tarih dikkate alındığında, üniversite tercihlerinin de sonuçların açıklanmasından bir hafta sonra başlayacağı tahmin edilmektedir.

YKS Tercih Kılavuzu

YKS tercihlerine ilişkin ayrıntılı bilgiler içeren tercih kılavuzu henüz ÖSYM tarafından yayınlanmamıştır. Tercih kılavuzunun, tercih işlemlerine başlanmadan önce ÖSYM'nin resmi internet sitesinde erişime açılması beklenmektedir.

Önceki yıllarda benzer bir uygulama izlenmiş ve YKS tercih kılavuzu, öğrencilerin tercih sürecinde doğru ve tam bilgi almalarına yönelik bir kaynak olarak önceden yayınlanmıştır.

YKS Tercih İşlemleri

YKS tercihleri, ÖSYM'nin resmi internet sitesi ais.osym.gov.tr üzerinden veya ÖSYM Aday İşlemleri mobil uygulaması aracılığıyla yapılacaktır. Adaylar, tercih işlemlerini gerçekleştirmek için T.C. kimlik numaraları ve şifrelerini kullanacaklardır.

LGS 1. nakil tercih başvuruları ne zaman? LGS 1. ve 2. nakil tercih takvimi 2024! LGS 1. nakil tercih başvuruları ne zaman? LGS 1. ve 2. nakil tercih takvimi 2024!

Önemle vurgulanmalıdır ki posta yoluyla veya elden teslim edilen tercih listeleri geçerli sayılmayacaktır. Adaylar, 2024-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'na yayınlandığı andan itibaren ÖSYM'nin internet sitesinden erişebileceklerdir.

Kaynak: rss