Karaağaç Medine Hasan Topal Aile Sağlığı Merkezi, Yıldırım Belediyesi ve Sağlık Bakanlığı işbirliği ile hayırsever iş insanı Çetin Topal'ın destekleriyle Yıldırım ilçesine kazandırıldı. Merkezin açılış töreni, Karaağaç Mahallesi'nde büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

Törene, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz başta olmak üzere, çok sayıda yerel sakin katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Karaağaç Mahalle Muhtarı Sema Pamukçular, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz'a teşekkürlerini iletti ve aile sağlığı merkezinin mahalleye kazandırılmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Yıldırım'da Karaağaç Medine Hasan Topal Aile Sağlığı Merkezi Açıldı (4)

Çetin Topal, konuşmasında projeye olan bağlılığını ve yeni sağlık merkezlerinin açılmasına olan desteğini ifade etti. Merkez, kurdele kesilerek resmi olarak hizmete açıldı.

Başkan Oktay Yılmaz, törende yaptığı konuşmada, Yıldırım'ın gelişimi için birçok projeye imza attıklarını ve yeni dönemde de bu projeleri devam ettireceklerini belirtti. Yıldırım'a modern kütüphaneler ve geniş kapsamlı spor merkezleri kazandırdıklarını söyledi. Ayrıca, sağlık alanında da iş birlikleri sayesinde yaklaşık 100.000 kişiye hizmet verecek aile sağlığı merkezlerini ilçeye eklediklerini ifade etti.

Yıldırım'da Karaağaç Medine Hasan Topal Aile Sağlığı Merkezi Açıldı (8)

Oktay Yılmaz, "Bizim asıl mirasımız, insanlara sağlık ve eğitim alanında yaptığımız hizmetlerdir," diyerek, hayır işlerine vesile olan Çetin Topal'a teşekkürlerini sundu. Ayrıca, yakında başlayacak olan yeni bir 112 acil servis istasyonu için çalışmalara başlayacaklarını duyurdu ve tüm destekçilere şükranlarını iletti. "Yıldırım sizinle daha da güzelleşecek," diyerek konuşmasını tamamladı. (Ahmet Yasin Azizoğlu)

Yıldırım'da Karaağaç Medine Hasan Topal Aile Sağlığı Merkezi Açıldı (14)

Yıldırım'da Karaağaç Medine Hasan Topal Aile Sağlığı Merkezi Açıldı (13)

Yıldırım'da Karaağaç Medine Hasan Topal Aile Sağlığı Merkezi Açıldı (12)

Yıldırım'da Karaağaç Medine Hasan Topal Aile Sağlığı Merkezi Açıldı (11)

Yıldırım'da Karaağaç Medine Hasan Topal Aile Sağlığı Merkezi Açıldı (10)

Bursa Mudanya yolunda trafik düzenlemesi Bursa Mudanya yolunda trafik düzenlemesi

Yıldırım'da Karaağaç Medine Hasan Topal Aile Sağlığı Merkezi Açıldı (9)

Yıldırım'da Karaağaç Medine Hasan Topal Aile Sağlığı Merkezi Açıldı (7)

Yıldırım'da Karaağaç Medine Hasan Topal Aile Sağlığı Merkezi Açıldı (6)

Yıldırım'da Karaağaç Medine Hasan Topal Aile Sağlığı Merkezi Açıldı (5)

Yıldırım'da Karaağaç Medine Hasan Topal Aile Sağlığı Merkezi Açıldı (1)

Muhabir: Ahmet Yasin Azizoğlu