Yalova-Bursa yolunda meydana gelen ve bir otomobilin çarpması sonucu motosiklet üzerindeki iki kişinin yaralanmasına neden olan trafik kazası, acı bir haberi de beraberinde getirdi.

Kirazlı Sanayi Sitesi kavşağında 12 Nisan'da gerçekleşen olayda, Yalova'dan Bursa yönüne ilerleyen Ziya Önder'in kullandığı 77 ACV 937 plakalı motosiklet, önünde seyreden R.A. idaresindeki 57 HD 830 plakalı otomobile arkadan çarptı. Yalova-Orhangazi yolunda motosiklet kazasında hayatını kaybeden Melek Karakaş Kaza sonucu motosikletten düşen sürücü Ziya Önder ve arkadaşı, Uludağ Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencisi 21 yaşındaki Melek Karakaş, olay yerine hızla intikal eden sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Yalova Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Kazayı hafif sıyrıklarla atlatan Önder, yapılan tedaviler sonucu hastaneden taburcu edilirken, başına aldığı darbe nedeniyle ağır yaralanan Karakaş, beş günlük yaşam mücadelesini kaybetti.

Eski Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Hakkında Soruşturma Başlatıldı Eski Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Melek Karakaş, Kazadan üç gün önce organlarını bağışladı

Trafik kazanın ardından Melek Karakaş'ın üç gün önce organlarını bağışladığı bilgisi ortaya çıktı. Genç öğrencinin bu özverili kararı, birçok hastaya umut ışığı oldu. Karakaş'ın kalbi, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne, karaciğeri Bursa Şehir Hastanesi'ne, sol böbreği ise Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne nakledilmek üzere gönderildi. Bu esnada kazadan sonra serbest bırakılan sürücüler Ziya Önder ve R.A.'nın ifadeleri, soruşturma kapsamında tekrar alınmak üzere savcılık tarafından adliyeye çağrıldı. Kazada her iki sürücünün de kask takılı olduğu belirtildi, soruşturma devam ediyor. (Ahmet Azizoğlu)

Editör: Haber Merkezi