Zafer Partisine 'Beyaz Toros' Yanıtı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, sosyal medya platformu üzerinden İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Mustafa Gürban'ın kendisine yönelik sözlerine yanıt verdi.

Baran Çelik işçileri attı şimdi İŞKUR’dan ucuz işçi arıyor Baran Çelik işçileri attı şimdi İŞKUR’dan ucuz işçi arıyor

Gürban, sosyal medya hesabından paylaştığı yazıda, Özdağ'a "makam aracı olarak" kullanması için "beyaz Toros" hediye etmek istediğini dile getirmişti. Gürban ayrıca, gençlerin "Mercedes'lere ve Range Rover'lara özenmemesi" için milliyetçi partilerin "örnek olması" gerektiğini savunmuştu.

Özdağ, Gürban'ın sözlerine sosyal medya hesabından yanıt verdi. Yanıtında, Gürban'ın sunduğu "Beyaz Toros" hediyesini "seve seve" kabul edeceğini belirten Özdağ, "2007 model Mercedes'e binen birisi olarak" beyaz Toros'u "seve seve" kullanacağını ifade etti.

Özdağ, "Polis Akademisi'ne derse giderken evden beni hep bir beyaz Toros alırdı" diyerek kendisinin beyaz Toros'la geçmişinin bulunduğunu söyleyerek, "Güneydoğu Anadolu'da polis arkadaşlar beni araştırmalarım sırasında beyaz Toros ile çok dolaştırdılar" ifadelerini kullandı.

Özdağ, beyaz Toros'un "bu vatan için can ve kan verenlerin de bindiği bir araç" olduğunu hatırlatarak, Gürban'ın kendisine hediye edeceği beyaz Toros'un "namusu ile para kazanan" bir kişi tarafından hediye edilmesi gerektiğini vurguladı.

Özdağ ayrıca, "Milletvekilliği satın alanların bana hediye edebilecekleri bir şey olamaz" diyerek Gürban'ın hediye teklifini dolaylı olarak reddetti.

Özdağ'ın yanıtı sosyal medyada geniş yankı buldu ve iki siyasetçi arasında sözlü tartışmanın devam etmesi bekleniyor.

Kaynak: rss