Kuleba, barış sürecinin ilerlemesi için tüm tarafların katılımının önemli olduğunu vurguladı.

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitriy Kuleba, yaptığı açıklamada, Ukrayna ile ilgili bir sonraki uluslararası konferansın çatışmanın sona ermesine yol açması gerektiğini belirterek, bu zirveye Rusya'nın da davet edileceğini söyledi.

Kuleba, "Bir sonraki zirvenin savaşın sonu olması gerektiğini düşünüyoruz. Müzakere masasında her iki tarafın da bulunması gerekiyor. Savaşı bitirmek için bu şart" dedi.

Yunanistan turizminde utandıran görüntüler.. Yunanistan turizminde utandıran görüntüler..

Rusya ile er ya da geç konuşmanın gerekeceğini kabul eden Kuleba, "Elbette Rusya ile konuşmanın gerekeceği anın geleceğini çok iyi anlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitriy Kuleba, Batı ile küresel Güney'in pozisyonları arasındaki farklılıklara dikkat çekerek, "Dün küresel Güney'den Ukrayna'nın yapması gereken zorlu uzlaşmalara ilişkin sesler duyuldu. Batılı ortaklarımızın üslubu ise böyle değil" dedi.

Daha önce, İsviçre Dışişleri Bakanlığı İletişim Dairesi Şefi Nicolas Bideau, Sputnik'e verdiği demeçte, Ukrayna ile ilgili bir sonraki uluslararası konferansın 5 Kasım'da yapılması planlanan ABD başkanlık seçimlerinden önce gerçekleşebileceğini belirtmişti.

Editör: Haber Merkezi