PKK Terör Örgütü Üyesi Abdülaziz Özer'in Suriye'de Öldürülmesi

Paragraf 1: Türkiye İç İşleri Bakanlığı tarafından mavi kategoride en çok aranan teröristler listesinde 3 milyon liralık ödülle yer alan ve PKK terör örgütünün Irak'ın kuzeyindeki sığınaklarında ve Kandil Dağı'nda sorumlu düzeyde görev alan Abdülaziz Özer'in Suriye'de öldürüldüğü bildirildi.

Paragraf 2: Güvenlik kaynaklarına göre, Suriye'nin kuzeydoğusunu işgal eden PKK'nın Suriye kolu PYD-YPG bünyesinde sözde bölge saha sorumlusu olan Özer, Haseki vilayetinin kuzeyindeki El Kâhtaniyê ilçesi kırsalında hareket halindeyken içinde bulunduğu zırhlı araca önceden yerleştirilmiş uzaktan kumandalı el yapımı bir patlayıcı infilak ettirildi. Araçla birlikte parçalanan Özer ve şoförü olay yerinde hayatlarını kaybetti.

Yer: Antalya! 2 bardak nar suyuna bin 200 TL ödedi Yer: Antalya! 2 bardak nar suyuna bin 200 TL ödedi

Paragraf 3: Özer'in iki yıl önce, PKK'nın Kandil liderliğinin talimatıyla Irak'ın kuzeyindeki terör kamplarından Suriye'nin kuzeyindeki YPG saflarına sorumlu olarak gönderildiği öğrenildi.

Paragraf 4: Özer, geçtiğimiz yıllarda Diyarbakır-Bingöl-Muş üçgenindeki PKK'nın sözde 'orta saha' diye adlandırılan bölgesinde çok sayıda silahlı ve bombalı saldırıya katılmıştı. Kendisi hakkında "Türkiye Cumhuriyeti'nin birliğini ve bütünlüğünü bozmak" suçlamasıyla tutuklamaya yönelik yakalama kararı bulunuyordu.

Kaynak: rss