Türk Hava Yolları Bayram Seferlerinde Gecikmelere Neden Olan Yoğunluklara Karşı Önlem Alıyor

Avrupa'daki Hava Sahası Yoğunlukları THY Seferlerinde Gecikmelere Yol Açıyor

Türk Hava Yolları (THY), Avrupa'da yaşanan hava sahası yoğunluklarının seferlerinde gecikmelere neden olduğunu duyurdu. Bayram tatili boyunca yolcuların yoğun talebini karşılamak için ek seferler düzenleyen havayolu, yetkili ekiplerin süreci en aza indirmek için çalıştığını bildirdi.

Bayram Tatili İçin Ek Seferler

Yolcu memnuniyetini önceliklendiren THY, Bayram tatili boyunca ek seferler düzenleyerek artan talebi karşılıyor. Ancak mevcut meteorolojik koşullar ve Avrupa'daki hava sahası yoğunlukları nedeniyle uçuşlarda slot uygulaması yapılıyor ve bu da zaman zaman gecikmelere neden olabiliyor.

Van Gölü'nde korkutan deprem (Son depremler) Van Gölü'nde korkutan deprem (Son depremler)

Gecikmeleri En Aza İndirmek İçin Çalışmalar

Yetkili ekipler, gecikmeleri en aza indirmek için aktif olarak çalışıyor ve yolculara uçuşlarının güncel durumları hakkında zamanında bilgi veriyor. THY, Bayram trafiğinin yoğun olduğu bu dönemde yolcularına Türk Hava Yolları kalitesinden ödün vermeden uçuşlar gerçekleştirme sözü veriyor.

Yolculara Duyuru

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Yolcularımızın memnuniyetini daima odak noktası alan bayrak taşıyıcı havayolumuz, Bayram tatili boyunca ilâve talebi karşılamak adına ek seferler düzenlemektedir." dedi.

Üstün, sözlerini şöyle sürdürdü: "Uçuşlarımızın zamanında kalkışına yönelik sergilediğimiz tüm gayrete rağmen, mevcut meteorolojik etkiler ve özellikle Avrupa'da yaşanan hava sahası yoğunlukları nedeniyle seferlerimize kalkışlarında slot uygulanmakta ve bu da zaman zaman gecikmelere neden olabilmektedir. Süreci minimize etmek adına yetkili ekiplerimiz bilfiil çalışmakta olup, uçuşlarının güncel durumu ile ilgili olarak da yolcularımıza vakitlice ulaşmaktadırlar."

THY, yolcularına iyi uçuşlar dilerken, Kurban Bayramlarını kutladı.

Kaynak: rss