Tiyatro Oyuncusu Tayfun Çorağan, Eşi Güzin Çorağan'ın Ölümü Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Tiyatro sanatçısı Tayfun Çorağan, iki yıl önce kendisinden ayrılan eşi Güzin Çorağan'ın ölümüne ilişkin çarpıcı bilgiler paylaştı. 71 yaşındaki Çorağan, Sedat Tulumdaş'ın 'Kim Seslendirdi' programında şöyle konuştu:

Güzin, birdenbire hastalandı. Mantar yedikten sonra kusmaya başladı. Biraz inatçıydı ve bir türlü hastaneye gitmeyi kabul etmiyordu. Sonunda ikna ettik ve hastaneye gittik. Doktorlar 'mantar zehirlenmesi olabilir' dediler.

Ancak Güzin aslında beyin enfarktüsü geçirmiş. Bu yüzden yaklaşık 10 yıl boyunca bakıma ihtiyaç duydu. Ne yazık ki enfarkt bağırsak düğümlenmesine de yol açmış. 22 Kasım 2022'de zehirlenme nedeniyle hayatını kaybetti.

Güzin'le son ana kadar birlikteydik. 21 Kasım'da kendinden geçse de hayattaydı. Bir ara gözünü açıp beni okşadı. Ertesi gün, 22'sinde vefat etti.

Zehirlenme olduğu için jandarmaya haber verildi. Ancak savcı, Güzin'in ölümünden sonra kızını Balıkesir'den Bursa'ya otopsi için gönderdi. Benim başkana hakaretten 11 ay 20 gün hapis cezam var. Savcı, bu durumu öğrenince otopsiyi geç yaptırmış olabilir. Ölüm ilanı da bundan dolayı geç çıktı.

Kübra Ünlü yazdı! “Yalan” 7. Bölümüyle Kanal D’de ‘Katil Kim’ Dedirtti! Kübra Ünlü yazdı! “Yalan” 7. Bölümüyle Kanal D’de ‘Katil Kim’ Dedirtti!

Güzin'in kaybı beni derinden üzdü. Onu çok özlüyorum. Birlikte geçirdiğimiz güzel yılları hiç unutmayacağım.

Güzin Çorağan, tiyatro sahnelerinde başarılı bir oyuncuydu. Birçok tiyatro oyununda ve dizide rol aldı. Tiyatro camiası tarafından sevilen ve saygı duyulan bir sanatçıydı.

Güzin Çorağan'ın ölümü tiyatro dünyasında büyük bir üzüntü yarattı. Meslektaşları ve sevenleri, onu her zaman hatırlayacak ve çalışmalarını özleyecekler.

Tayfun Çorağan, eşi Güzin'in ölümünden sonra zor bir dönem geçirdiğini söyledi. Ancak sanatın kendisine güç verdiğini ve hayata devam etmesi gerektiğini ifade etti.

Çorağan, "Sanat, insanları birleştiren ve iyileştiren bir güçtür. Güzin'in anısını yaşatmak için tiyatroya devam edeceğim" dedi.

Kaynak: rss