Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kentin geleceğini belirleyecek stratejik plan çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Bozbey, "Bursa’yı bir bütün olarak değerlendiriyoruz. Tüm ilçelerin katkılarıyla hazırlayacağımız stratejik plan sayesinde Bursa rahat bir nefes alacak" ifadelerini kullandı.

2024-2029 yıllarını kapsayacak stratejik plan çalışmalarını sürdüren Başkan Bozbey, 17 ilçenin ihtiyaç ve taleplerini yerinde incelemeye devam ediyor.

Stratejik Planlamayla 17 Ilçe De Nefes Alacak (3)

Bursa’nın tüm bölgelerini kapsayan strateji toplantıları, Mustafakemalpaşa, Karacabey, Mudanya, Nilüfer ve Osmangazi ilçelerinde gerçekleşti. Bu kapsamda, Bozbey, sırasıyla Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Şükrü Erdem, Karacabey Belediye Başkanı Fatih Karabatı, Mudanya Belediye Başkanı Deniz Dalgıç, Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir ve Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın’ı makamlarında ziyaret etti.

Toplantılarda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Emin Direkçi, BUSKİ Genel Müdürü Güngör Gülenç ve diğer belediye yöneticileri de hazır bulundu.

Stratejik Planlamayla 17 Ilçe De Nefes Alacak (2)

İlçe belediye başkanları, ilçelerinin mevcut durumu hakkında sunumlar yaparken, beklenti ve taleplerini dile getirdi. Büyükşehir Belediyesi’nin planladığı projeler de bu toplantılarda ele alındı. Başkan Bozbey, ilçe belediye başkanlarıyla fikir alışverişinde bulunarak vatandaşların da görüşlerini dinledi.

“Bursalıların yüzünü güldürmek için yola çıktık”

Bursa’nın 2024-2029 stratejik planı kapsamında tüm ilçeleri gezip talepleri ve projeleri görüştüklerini belirten Başkan Bozbey, geleceğe yönelik vizyonun bu toplantılarda ele alındığını ifade etti. Ziyaretlerine Mustafakemalpaşa ile başladıklarını belirten Bozbey,

“Güne Mustafakemalpaşa Belediyesi ile başladık. Ardından Karacabey, Mudanya ve Nilüfer belediyelerini ziyaret ettik. Günü Osmangazi Belediyesi ile bitirdik. Belediye başkanlarımızın sunumlarında birçok proje olduğunu gördük. Bu projelerde Büyükşehir’e düşen kısımlar var ve bunları biz üstleneceğiz. Bu nedenle önemli bir süreç içerisindeyiz. Bursa’yı bir bütün olarak düşünüyoruz ve 17 ilçemiz de bu bütünün parçalarıdır. Büyükşehir Belediyesi olarak ilçelerin yetişemeyeceği alanlarda yanlarında olacağız. Büyükşehir’in sorumluluğunda olan alanları stratejik planımızda ortaya koyacağız. Bu projelerin bir kısmını uygulamaya başladık. Kentsel dönüşüm, planlama, ulaşım konularında süreçler devam edecek. Kimseyi ötekileştirmiyoruz. 17 ilçe belediye başkanımız ile birlikte Bursalıların tamamını gülümsetmek için yola çıktık. Beş yıl sonra projelerle Bursa nefes alacak. Bursa bir bütündür ve her ilçenin sorunu bizim sorunumuzdur. Tüm belediye başkanlarımıza başarılar diliyorum. Tüm ilçelerin katkılarıyla hazırlayacağımız stratejik planla birlikte Bursa nefes almaya başlayacak” dedi.

Başkan Bozbey, “Kentin geleceğine birlikte imza atalım” Başkan Bozbey, “Kentin geleceğine birlikte imza atalım”

Stratejik Planlamayla 17 Ilçe De Nefes Alacak (4)

Stratejik Planlamayla 17 Ilçe De Nefes Alacak (16)

Stratejik Planlamayla 17 Ilçe De Nefes Alacak (14)

Stratejik Planlamayla 17 Ilçe De Nefes Alacak (15)

Stratejik Planlamayla 17 Ilçe De Nefes Alacak (13)

Stratejik Planlamayla 17 Ilçe De Nefes Alacak (12)

Stratejik Planlamayla 17 Ilçe De Nefes Alacak (11)

Stratejik Planlamayla 17 Ilçe De Nefes Alacak (9)

Stratejik Planlamayla 17 Ilçe De Nefes Alacak (10)

Stratejik Planlamayla 17 Ilçe De Nefes Alacak (8)

Stratejik Planlamayla 17 Ilçe De Nefes Alacak (7)

Stratejik Planlamayla 17 Ilçe De Nefes Alacak (5)

Stratejik Planlamayla 17 Ilçe De Nefes Alacak (6)

Kaynak: HABER MERKEZİ - BÜLTEN