A Milli Futbol Takımı, EURO 2024'e Zaferle Başladı

Türkiye A Milli Futbol Takımı, Avrupa Futbol Şampiyonası'nın (EURO 2024) açılış maçında Gürcistan'ı heyecanlı bir mücadelede 3-1 mağlup etti ve turnuvaya galibiyetle başladı. Bu önemli galibiyetin ardından siyasi liderler sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla Milli Takım'ı kutladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz:

"Türkiye A Milli Futbol Takımı, EURO 2024'ün ilk maçında Gürcistan'ı yenerek harika bir başlangıç yaptı. Takımımızı yürekten kutluyor, sonraki maçlar için en iyi dileklerimizi iletiyoruz."

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak:

"Turnuvalarda ilk maçlar her zaman risklidir. A Milli Futbol Takımı'mız bu sınavı başarıyla geçti. Tebrikler, takımımız."

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç:

"Avrupa Şampiyonası'nın açılış maçında Gürcistan'ı mağlup eden A Milli Futbol Takımımızın başarısını yürekten kutluyoruz. Başarılarınız daim olsun, yolunuz şampiyonlukla taçlansın."

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya:

"Avrupa Şampiyonası'nın ilk maçında Gürcistan'ı 3-1 yenen A Milli Futbol Takımımızı kutluyoruz. Takımımızın yolu finalle sonuçlansın."

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy:

"A Milli Futbol Takımımızın Avrupa Şampiyonası'ndaki ilk maçında Gürcistan'ı 3-1 yenmesi bizleri gururlandırdı. Yolunuzun EURO 2024 şampiyonluğu ile bitmesini diliyoruz."

Renault Trucks lojistikteki  elektrifikasyonu hızlandırıyor Renault Trucks lojistikteki  elektrifikasyonu hızlandırıyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar:

"A Milli Futbol Takımımız, EURO 2024'e Gürcistan galibiyetiyle başladı. Takımımızı kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum."

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca:

"A Milli Futbol Takımı'mızın başarısını yürekten alkışlıyoruz. Harika bir zafer, tebrikler!"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan:

"A Milli Futbol Takımı'mızla gurur duyuyoruz. Başarılarının devam edeceğine inanıyoruz. Harikasınız, 'Bizim Çocuklar'."

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki:

"Bize unutulmaz bir maç izlettiğiniz, muhteşem goller attığınız için hepinizi tebrik ediyoruz. Emeğinize, yüreğinize sağlık. Sizlerle gurur duyuyoruz."

Ticaret Bakanı Ömer Bolat:

"A Milli Futbol Takımımızın Avrupa Şampiyonası'ndaki ilk maçında Gürcistan'ı 3-1 yenmesi bizleri çok sevindirdi. Takımımızı içtenlikle kutluyoruz."

Türkiye A Milli Futbol Takımı, EURO 2024'ün ilk maçında Gürcistan karşısında 3-1'lik bir galibiyet aldı. Bu başarı, siyasi liderler tarafından sosyal medyada büyük bir kutlama dalgasına neden oldu. Takım, gruptaki sonraki maçlarda da başarılar dilerken, şampiyonluğa doğru emin adımlarla ilerlemeyi hedefliyor.

Kaynak: rss