Sinan Ateş Cinayeti Davasında Beşinci Celse

Eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş'in öldürülmesiyle ilgili 22 sanıklı davanın beşinci celsesi Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşma, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki salonda gerçekleşti. Sanıklar, avukatlar, müşteki Ayşe Ateş ve yakınları ile CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal duruşmada hazır bulundu.

Pazartesi günü başlayan duruşmada, sanıkların savunmaları ve taraf avukatlarının beyanları alındı. Ayrıca, ilk celsede Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, annesi Saniye Ateş, kardeşleri Selma Kazanç ve Sevda Ateş Yörükoğlu ile olay anında yaralanan Selman Bozkurt müştekiler olarak dinlenmişlerdi.

Bu celsede, mahkeme başkanı önceki celsede "mahkeme başkanına sataştığı" gerekçesiyle salondan çıkarılan CHP Milletvekili Mahmut Tanal'ın duruşmada yeniden görüldüğünü belirterek tekrar salondan çıkarılmasını talep etti ve Tanal salondan uzaklaştırıldı.

FLAŞ HABER|| Dilan Polat davasında yeni gelişme! FLAŞ HABER|| Dilan Polat davasında yeni gelişme!

Duruşma daha sonra tanık ifadeleri alınarak devam etti. Avukatlar, bu celsede ara karara varılabileceğini ve bazı sanıklar hakkında tahliye kararı verilebileceğini ifade ettiler.

Kaynak: rss