Seçil Erzan Dolandırıcılık Davasında Başsavcılıktan Takipsizlik Kararı

Seçil Erzan'ın ünlü futbolcular da dahil olmak üzere 29 kişiyi dolandırdığı iddiasıyla yargılandığı davada İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Denizbank yöneticileri hakkında başlatılan "Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" suçlamasına ilişkin soruşturmada takipsizlik kararı verdi. Seçil Erzan'ın Denizbank yöneticileri hakkında kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, suç delillerini yok etme, gizleme ve değiştirme ile suçluyu kayırma iddialarını deliller yetersizliği nedeniyle takipsizlik kararıyla sonuçlandı.

Savcılık, soruşturma kapsamında Seçil Erzan'ın adını verdiği Denizbank yöneticilerinin yanı sıra görgü tanıklarının da ifadelerini aldı. Soruşturma sonucunda Seçil Erzan'ın öne sürdüğü iddiaların gerçeği yansıtmadığı, kendi isteğiyle banka binasına geldiği ve iddia edilen suçların işlendiğine dair kesin delillerin elde edilemediği belirtildi.

Savcılık ayrıca Selçuk İnan ve Musa Mert Çetin'in de aralarında bulunduğu diğer şüpheliler hakkındaki "suç delillerini yok etme" ve "suçluyu kayırma" suçlamalarını da benzer gerekçelerle takipsizlik kararıyla sonuçlandırdı. Kararda, suçlamaları destekleyecek kanıtların bulunmadığı ve bankanın gerekli bilgileri raporlarla sunduğu vurgulandı.

Bugün bursa şehrinde 23.07.2024 tarihinde hava açık ve güneşli. Bugün bursa şehrinde 23.07.2024 tarihinde hava açık ve güneşli.

Soruşturma sonucunda savcılık, Seçil Erzan'ın Denizbank yöneticilerine ve diğer şüphelilere yönelttiği suçlamaların yasal unsurlarının oluşmadığı gerekçesiyle takipsizlik kararı verdi. Karar, Seçil Erzan'ın Denizbank yetkilileri tarafından kayrıldığına dair bir delil olmadığını ve aksine Seçil Erzan hakkında yetkililer tarafından suç duyurusunda bulunulduğunu da belirtmektedir.

Kaynak: rss