Avrupa Şampiyonası'nda Merih Demiral'a Verilen Ceza Tepkilere Neden Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Avrupa Futbol Birliği (UEFA) tarafından Türkiye Milli Takımı oyuncusu Merih Demiral'a "bozkurt" işareti nedeniyle verilen iki maçlık cezayı eleştirdi.

Erdoğan, Hatay'ın ana vatana katılışının yıl dönümünü tebrik etti Erdoğan, Hatay'ın ana vatana katılışının yıl dönümünü tebrik etti

Özel, "UEFA'nın kararı, hakkaniyetle bağdaşmayan siyasi bir karardır." dedi. "İtirazımızla bu kararın düzeleceğini umuyoruz."

Özel, milli takımın sahada en güzel cevabı vereceğini vurguladı. "Karar ne olursa olsun, milli takımımız bu tutuma yarınki müsabakada en güzel yanıtı verecektir."

Dışişleri Bakanlığı'ndan Açıklama

Dışişleri Bakanlığı da Merih Demiral'a verilen cezayı eleştirdi. Bakanlık, "UEFA'nın Merih Demiral'a iki maç men cezası vermesini esefle karşılıyoruz." açıklamasını yaptı.

Bakanlık, kararın uluslararası spor karşılaşmalarının amacını zedelediğini belirterek, "Uluslararası spor karşılaşmaları, toplumları ve ülkeleri birbirine yakınlaştırmak için düzenlenir." dedi.

Bakanlık, kararın yurt içinde ve yurt dışındaki Türk vatandaşlarında hayal kırıklığı yarattığını ve Avrupa ülkelerinde yabancılara karşı önyargının arttığı değerlendirmelerini güçlendirdiğini ifade etti.

Merih Demiral'a 2 Maç Ceza

UEFA Disiplin Kurulu, Türkiye'nin Avrupa Şampiyonası'ndaki son 16 turunda Avusturya ile oynadığı maçta "bozkurt" işareti yaptığı gerekçesiyle Merih Demiral'a iki maç ceza verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu ve Merih Demiral, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne gideceklerini açıkladı.

Kaynak: rss