CHP Lideri Özel'in Gündeme İlişkin Açıklamaları

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Özel'in konuşmasından öne çıkan satır başları şu şekilde:

Madımak Katliamı

"Geçtiğimiz hafta, Sivas'ta 31 yıllık insanlık ayıbının 31. yılında, ilk gündeki kadar tepki ve acı ile hep birlikteydik. Madımak'ta katledilen 33 canımızı, ailelerini, davanın takipçilerini ve tüm dostlarımızı saygıyla selamlıyoruz. Yaşasın halkların kardeşliği. Eşit yurttaşlık mücadelemiz, devlet Alevilik inancını Sünnilikle eşitlemediği sürece devam edecek."

Milli Takım

"Milli Takımımızı izledik. Kupaya veda etmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Maalesef, futboldaki hatalar, tartışmalar ve UEFA'nın adaletsizlikleri sonucu son dakikalara kadar direnen takımımız kupaya veda etmek zorunda kaldı."

Ekonomi

"CHP iktidarında, etiketten ve fiyatlardan sıfırları atacağız. Ancak maaşlardan değil. Cebinizdeki paranın 10 kat değerli, elektrik faturalarının 500 lira değil 50 lira olacağını göreceksiniz. Vergide adalet sağlayarak yandaşları değil, vatandaşı düşüneceğiz. Türkiye'yi zenginleştireceğiz ve herkes rahatlayacak."

Yeni yurt dışı çıkış harcı ne kadar, kaç TL oldu? AK Parti Grup Başkanı Güler açıkladı! Yeni yurt dışı çıkış harcı ne kadar, kaç TL oldu? AK Parti Grup Başkanı Güler açıkladı!

Erken Seçim Mesajı

"Gelecek seçimlerde CHP'ye ve Türkiye İttifakı'na oyunuzu verin. Bugünkü maaşınızın değerini 10 kat artıracağız. Düşük mazot ve elektrik faturası ile refahı paylaşacağız. Ülkemizin zenginliğinin herkese eşit olarak dağıtılması anlamına gelen milli gelir artışını sağlayacağız."

Erdoğan'a Uçak Yanıtı

"20 Temmuz'da Kıbrıs'ta olacağız. Erdoğan'ın uçakla bize yönelik açıklaması kafa karışıklığına neden oldu. Biz kendi uçağımızla gidiyoruz. Filodaki tüm uçaklar CHP'nindir. Erdoğan'ın çağrısıyla değil, kendi planladığımız şekilde Kıbrıs'a gideceğiz."

Kaynak: rss