‘Filistin için Bin Genç’ topluluğu, tutuklanan arkadaşları için protesto düzenledi: Adalet nöbeti tutuyorlar ‘Filistin için Bin Genç’ topluluğu, tutuklanan arkadaşları için protesto düzenledi: Adalet nöbeti tutuyorlar

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada 1 Mayıs İşçi Bayramı için çağrıda bulundu. Özel, "Ben de orada olacağım. Elimizi uzatıyoruz, bu emekçinin, barışın ve özgüvenin elidir. Taksim'in 1 Mayıs'ta kazanılması, ülkemizin yeni bir atmosferine hizmet edecektir" dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 1 Mayıs İşçi Bayramı'nın Taksim Meydanı'nda kutlanması için iktidara seslendi. Özel, "Karar alıcılara sesleniyorum: Var mısınız? Ben kefilim, orada olacağım. İşçilerle birlikte, bir kişinin bile burnu kanamadan kutlanmasına kefaleti ben koyuyorum" şeklinde konuştu. ü "Bu ülkeye adaleti getirene kadar, mahkemelerdeki adalet herkes için tatmin edici olana kadar, sosyal adalet herkesin kendini eşit yurttaş olarak hissettiği bir noktaya gelene kadar, ekonomik adaleti sağlayıp önce açlığı sonra da yoksulluğu sonlandırana kadar, kimsenin hakkını gasp etmeden mücadele edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti bir anayasa devletidir. Sahip çıktığımız maddelerin yanında eleştirdiğimiz, değiştirilmesini istediğimiz maddeler olabilir; ancak, devlet olmanın gereği olarak, herkesin bu anayasaya bağlı olması şarttır. Anayasaya uymak, AİHM ve AYM kararlarına uymakla sağlanır. ozgur-ozel-1-mayis-icin-cagrida-bulunarak-ben-de-orada-olacagim-dedi 1 Mayıs yaklaşıyor ve bu işçi bayramı, Taksim'de kutlanması gereken haklı bir taleptir. İşçiler, Taksim'e çıkarak geçmişteki acıların matemini tutmak yerine geleceğe umutla bakmak istiyorlar. Ancak, bir zamanlar Taksim'in açılmasını övenler şimdi engelliyorlar ve izin vermiyorlar. DİSK, AYM'de aldığı kararla Taksim'in 1 Mayıs'ta açık olması gerektiğini kazandı; ancak hala Taksim'in kapalı tutulması, boş bir kaygıdan başka bir şey değildir. Eğer egemenlik bayrağınızı gördüğünüz meydanda insanların özgürlük taleplerini bir tehdit olarak görüyorsanız, artık egemen değilsiniz demektir. Yasaklar ve engellemeler sadece sizi zayıf düşürür ve sonunda yok olursunuz. Karar alıcılara sesleniyorum: Var mısınız? Ben kefilim, orada olacağım, işçilerle birlikte bir kişinin bile burnu kanamadan kutlanmasına kefaleti ben koyuyorum. Taksim'i 1 Mayıs'a açın ve 31 Mart'ın mesajını aldığınızı gösterin. Elimizi uzatıyoruz, elimiz emekçinin, barışın, özgüvenin elidir. 1 Mayıs'ta Taksim'in kazanılması, ülkemizin yeni bir iklimine hizmet edecektir. Emekçilerin elini havada bırakmayın!" Özel, Ayşe Sibel Yankıömeroğlu'nu kürsüye çağırarak, "Ayşe Hanım çağrımıza uydu ve buraya geldi. Bugün buradan, Türkiye ittifakının kampanyasını yürüttüğümüzü belirtmek için değil, tüm gençlere ve kadınlara Türkiye'de umudun değişimde olduğunu göstermek için başlatıyoruz. CHP'ye üye olmayan ama ilgi duyan gençlere buradan sesleniyorum, gelin kaydolun ve siyaset yapın. Size çok ihtiyacımız var."

Editör: TE Bilisim