Trabzonspor'un Yeni Transferi Ozan Tufan'dan Açıklamalar

Bordo-mavili ekibin Hull City'den transfer ettiği Ozan Tufan, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Trabzonspor'a katılma sürecini anlatan Tufan, "Büyük hedefleri olan bir takımda, büyük bir camiada yer alıyorum. Trabzonspor'da olduğum için gururluyum. Trabzon şehrine, yöneticilere ve başkanımıza bu fırsatı verdikleri için müteşekkirim. Abdullah Avcı ile henüz görüşme yapmadık. Camianın benden beklentilerinin farkındayım. Kendi yeteneklerime güveniyorum. Elimden gelenin fazlasını yapacağım. Kendime inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Abdülkadir Ömür'ün Etkisi

Hull City'deki eski takım arkadaşı Abdülkadir Ömür ile görüştüğünü belirten Tufan, "Abdülkadir, çok sevdiğim ve takdir ettiğim bir kardeşim. Birlikte forma giyme şansı bulduk. Transfer fikrimden ona bahsettiğimde, bunun benim için iyi olabileceğini, yeniden milli takıma seçilebileceğimi ve Trabzonspor'un hedeflerine ulaşmasına katkı sağlayabileceğimi söyledi. Onun görüşleri benim için önemliydi, kendisine teşekkür ederim." dedi.

A Milli Takım Hayali

A Milli Takım'la ilgili sorulara yanıt veren Tufan, "Tabii ki milli takım hayalim var. O duyguları tekrar yaşamak istiyorum. Trabzonspor'un bu konuda bana destek olacağına inanıyorum. Elimden gelenin fazlasını yapıp yeniden seçilmeyi hedefliyorum. Milli Takım'a seçilmemek üzücüydü. Bugün geldikleri nokta hepimizi mutlu etti. İnşallah bir sonraki kamp döneminde ben de orada olurum." açıklamasında bulundu.

Abdullah Avcı'nın Sözlerinin Etkisi

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı hakkındaki düşüncelerini paylaşan Tufan, "Abdullah Avcı ile yaptığımız görüşmede, 'Seni sadece bir transfer olarak değil, 5-6 mevkide oynayabileceğin için sanki 5-6 transfer yapıyormuşum gibi görüyorum' dedi. Bu sözleri beni etkiledi. Ben de bu yeteneklere sahibim. Şanslı hissediyorum. Hocanın bu bakış açısından memnunum." ifadelerini kullandı.

İngiltere ve Türkiye Ligleri Arasındaki Fark

İngiltere ve Türkiye liglerini karşılaştırması istenen Tufan, "İngiltere'de antrenman ve maç temposu, Türkiye Ligi'nden daha yüksek diyebilirim. Ancak Türkiye Ligi de gelişiyor. Zor bir lig, zor deplasmanlar var." yorumunu yaptı.

Lugano nerenin, hangi ülkenin takımı? Fenerbahçe’nin rakibi Lugano’nun kadrosu ve başarıları Lugano nerenin, hangi ülkenin takımı? Fenerbahçe’nin rakibi Lugano’nun kadrosu ve başarıları

Trabzonspor Taraftarının Karşılaması

29 yaşındaki orta saha oyuncusu son olarak, "Bu kadar sıcak bir karşılama beklemiyordum. Daha önce büyük bir camiada oynamıştım. Buraya geldiğimde beni bağırlarına bastılar. Trabzon şehrine ve havalimanında beni karşılayan taraftarlara teşekkür ediyorum." diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: rss