Osmangazi Belediyesi tarafından kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlar için düzenlenen ‘Köyümüzde Şenlik Var’ projesi, Gökçeören Mahallesi'nde coşkuyla başladı. Yüzlerce kişinin katıldığı ve renkli anların yaşandığı şenlikte aileler ve çocuklar doyasıya eğlendi.

Osmangazi Belediyesi'nin yaz boyunca 32 farklı kırsal mahallede düzenleyeceği ‘Köyümüzde Şenlik Var’ etkinliklerinin ilk adresi Gökçeören Mahallesi oldu. Başta çocuklar olmak üzere tüm Osmangazililerin keyifle katıldığı programa ilgi yoğundu. Çocuklar ve yetişkinler için birbirinden eğlenceli ve renkli etkinliklerin yer aldığı şenlik, adeta bir festival havasında geçti. Çocuklar, özel olarak hazırlanan alanda unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunları, şişme oyun parkurları, yüz boyama, balon gösterisi, palyaço gösterisi ve çeşitli ikramlarla eğlencenin tadını çıkardı.

Osmangazi’nin Köylerinde Şenlik Dolu Günler Başladı (1)

Yarışmanın en dikkat çekici bölümlerinden biri ise köyde yaşayan kadınlar için özel olarak düzenlenen yemek yarışmasıydı. Yarışmaya katılan kadınlar, yöresel yemeklerini sergileyerek mutfaktaki hünerlerini gösterdi. Bursa mutfağının tanınmış isimlerinden Şef Bülent Barış’ın da jüride yer aldığı yarışmada, Gökçeören Mahallesi sakini Nilgün Aksu, tepsi mantısı yemeği ile birinci oldu.

Yemek yarışmasının ardından sahne alan Osmangazi Belediyesi Türk Halk Müziği Korusu, birbirinden güzel türküleri Gökçeören Mahallesi sakinleri için seslendirdi. Şarkılara eşlik eden vatandaşlar, unutamayacakları bir gün yaşadı. Osmangazi Belediyesi Halk Dansları Topluluğu da gösterileriyle programa renk kattı.

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi’nden ‘ÖTV’ çağrısı Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi’nden ‘ÖTV’ çağrısı

Osmangazi’nin Köylerinde Şenlik Dolu Günler Başladı (3)

Programa katılan CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk, Osmangazi Belediye Başkan Vekili Ahmet Sergen Keleşoğlu, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcıları Mutlu Esendemir ve Tolga Kornaşor, CHP Osmangazi İlçe Başkanı Cengiz Çelikten, Osmangazi Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Karayılan ve Osmangazi Belediye Meclis Üyesi Recep Çohan, Gökçeören sakinlerini bu özel günde yalnız bırakmadı.

Osmangazi’nin Köylerinde Şenlik Dolu Günler Başladı (4)

Kaynak: HABER MERKEZİ