Osmangazi Belediyesi, ‘Köyümüzde Şenlik Var’ projesi ile kırsal mahallelerdeki vatandaşları bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Etkinlikler, Gökçeören Mahallesi'nde 7 Temmuz Pazar günü başlayacak.

Çocuklar için sokak oyunları, şişme parkurlar, yüz boyama gibi aktiviteler sunulurken, yetişkinler için tavla turnuvası, yemek yarışması, sahne oyunları, canlı müzik ve folklor gösterileri düzenlenecek.

Ücretsiz tuvaletler ikinci kez yargıya takıldı Ücretsiz tuvaletler ikinci kez yargıya takıldı

'Osmangazi Belediyesi’nin düzenlediği ‘Köyümüzde Şenlik Var’ projesinin merakla beklenen etkinliklerinden biri, yöresel yemeklerin lezzet mücadelesine sahne olan yemek yarışması olacak. Kadınlara özel olarak düzenlenen bu yarışmanın jürisinde Bursa mutfağının tanınmış isimlerinden Şef Bülent Barış da yer alacak.

Proje, Osmangazi’nin kırsal mahallelerinde görev yapan muhtarlara tanıtıldı. Muhtarlar, projenin içeriği ve detayları hakkında bilgilendirilerek, ‘Köyümüzde Şenlik Var’ etkinliklerine ev sahipliği yapmaktan büyük bir heyecan duyduklarını ifade ettiler.

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, ‘Köyümüzde Şenlik Var’ projesi kapsamında ilçenin köylerinde yaşayan vatandaşlarla buluşacaklarını belirtti. Etkinliklerde düzenlenecek oyunlar ve ikramlar ile çocukların keyifli vakit geçireceğini, ailelerin ise yarışmalar, gösteriler ve konserlerle eğleneceğini vurguladı.

Köyümüzde Şenli̇k Var

Editör: Haber Merkezi