Yaz Spor Okulları’nda sertifika heyecanı Yaz Spor Okulları’nda sertifika heyecanı

Osmangazi Belediyesi, kadınları kitap okumaya teşvik etmek ve sosyal yaşama daha fazla katılımlarını sağlamak amacıyla 'Kadın Yazarıyla Buluşuyor' projesini başlattı.

Osmangazili kadınlar ‘Kadın Yazarıyla Buluşuyor’

Osmangazi Belediyesi, ilçedeki kadınların kitap okuma alışkanlığını artırmak ve günlük bir ritüel haline getirmek için önemli bir adım attı. 'Kadın Yazarıyla Buluşuyor' projesi kapsamında, ilçenin belirli bölgelerindeki 4-5 mahalle gruplandırılacak ve muhtarlarla işbirliği yaparak kadınlara kitaplar dağıtılacak. İki aylık periyotlarla dağıtılacak kitaplar, akıcı ve kişisel gelişime katkı sağlayacak nitelikte eserler arasından seçilecek. Proje ayrıca kadınların, okudukları kitapların yazarlarıyla buluşarak sohbet etmelerini ve kitaplarını yazarın imzalatmalarını sağlamayı hedefliyor.

'Kadın Yazarıyla Buluşuyor' projesi kapsamında ilk etapta, Tuluhan Tekelioğlu'nun 'Yapa-bilirsin' adlı eseri Osmangazi ilçesindeki kadınlara dağıtılacak. Projenin başlangıç noktası olarak seçilen Soğanlı, Alemdar, Gaziakdemir ve Sırameşeler mahallelerinde yaşayan kadınlar, 5 Temmuz Cuma günü saat 14.00'te Soğanlı Kültür Merkezi'nde düzenlenecek tanıtım toplantısında kitaplarını teslim alabilecekler.

“Kadın okursa çocuğunu da okutur”

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, "İlçemizde yaşayan kadınların kitaba erişimini kolaylaştırmak istiyoruz. Kadınlarımızın kitap okuma alışkanlığını teşvik ederek hayatlarının bir parçası haline getirmeyi hedefliyoruz. Okuma, hayat boyu süregelen bir beceridir ve düzenli okuma bizi önemli ölçüde geliştirir. Kitaplar, yeni bilgiler edinmemizi sağlayan en değerli araçlardan biridir. Bir kadın okursa, çocuğunu da okutur. Bu projemizle hem kadınlarımıza hem de onların aracılığıyla çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı amaçlıyoruz" şeklinde konuştu.

Editör: Haber Merkezi