Bursa Osmangazi Belediyesi, çocukların yaz tatilini sporla geçirmeleri ve kendilerini geliştirmeleri amacıyla Yaz Spor Okulları bünyesinde yüzme kursları düzenliyor. Bu kurslara katılacak çocuklar, hem eğlenceli vakit geçirecek hem de yüzme becerilerini geliştirecek. İlk dönemi 25 Haziran Salı günü başlayacak olan yüzme kurslarına kayıtlar hala devam ediyor.

Bursa’da çiftlikte silahlı çatışma: 3 yaralı Bursa’da çiftlikte silahlı çatışma: 3 yaralı

Osmangazi’de Yaz Dönemi Yüzme Kursları Başlıyor (3)

Osmangazi Belediyesi'nin Yaz Spor Okulları kapsamında sunulan yüzme kursları, 6-14 yaş arası çocuklara yönelik olacak. Kurslar, Karaman, Fatih, Soğanlı ve Demirtaş yüzme havuzlarında düzenlenecek. Profesyonel antrenörler eşliğinde verilen dersler, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri 10.00-17.00 saatleri arasında yapılacak. Her biri 10 gün sürecek olan kurslar, toplam 5 dönem olarak planlandı. İlk dönem 25 Haziran’da başlayıp, son dönem 30 Ağustos’ta sona erecek.

Osmangazi’de Yaz Dönemi Yüzme Kursları Başlıyor (5)

Kurslara katılan çocuklar, yaş ve yüzme seviyelerine göre gruplandırılacak ve eğitim sonunda başarılı olanlara sertifika verilecek. Çocuklarını yüzme kurslarına kayıt ettirmek isteyen veliler, Karaman Yüzme Havuzu için 245 25 79, Fatih Yüzme Havuzu için 254 25 79, Soğanlı Yüzme Havuzu için 232 25 76 ve Demirtaş Yüzme Havuzu için 262 25 76 numaralı telefonlardan bilgi alabilirler.

Osmangazi’de Yaz Dönemi Yüzme Kursları Başlıyor (6)

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, ailelere çocuklarını yüzme kurslarına göndermeleri çağrısında bulunarak, "Çocuklarımızın fiziksel performanslarını artırmak, çeşitli spor dallarında eğitim almalarını sağlamak ve yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirmelerine yardımcı olmak amacıyla yüzme kurslarımızı düzenliyoruz" dedi. (Ahmet Yasin Azizoğlu)

Osmangazi’de Yaz Dönemi Yüzme Kursları Başlıyor (2)

Osmangazi’de Yaz Dönemi Yüzme Kursları Başlıyor (1)

Kaynak: HABER MERKEZİ - BÜLTEN