Osmangazi Belediyesi ve Tüm Yerel Yönetim Çalışanları Sendikası (Tüm Yerel-Sen), belediye bünyesinde görev yapan memur ve sözleşmeli memurların ekonomik ve sosyal haklarını artırmak amacıyla Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi imzaladı. 2024-2025 yıllarını kapsayan bu anlaşma ile memurlara, en yüksek tutar olan yüzde 120 oranında sosyal denge tazminatı verilecek.

Osmangazi’de Sosyal Denge Sözleşmesi Imzalandı (2)

Osmangazi Belediyesi'nde çalışan memur ve sözleşmeli memurların haklarının iyileştirilmesini hedefleyen bu anlaşma, Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın ve Tüm Yerel-Sen Bursa Şube Başkanı Fatih Eren tarafından imzalandı. Yeni sözleşme, belediyedeki 577 memur ve sözleşmeli personel için önemli ekonomik kazanımlar sunuyor. 1 Nisan 2024'ten 31 Aralık 2025'e kadar geçerli olacak bu sözleşme ile sosyal denge tazminatı oranı yüzde 120 olarak belirlendi. Ayrıca, 1 Mayıs İşçi Bayramı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda 5 bin lira ikramiye verilmesi konusunda da anlaşma sağlandı. Sözleşme kapsamında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kadın personele 1 gün idari izin hakkı tanındı.

Osmangazi’de Sosyal Denge Sözleşmesi Imzalandı (3)

BESAŞ’ın ilk satış mağazası Gemlik’te açılıyor BESAŞ’ın ilk satış mağazası Gemlik’te açılıyor

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi'nin memur ve sözleşmeli memurların haklarında iyileştirme sağlayacağını belirterek, “Her zaman emek ve çalışanlarımızın yanındayız. İlçemize ve vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak için özveriyle çalışan mesai arkadaşlarımızın haklarını korumak bizim için çok önemli. Tüm belediye çalışanlarımız, bizim ailemizin bir parçası. Osmangazi Belediyesi olarak, imkanlarımız dahilinde personelimize her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.

Osmangazi’de Sosyal Denge Sözleşmesi Imzalandı (4)

Tüm Yerel-Sen Bursa Şube Başkanı Fatih Eren ise imza töreninde yaptığı konuşmada, “Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi ile memur ve sözleşmeli memurlarımıza yapılan artış oranları ve sağlanan destekler için Osmangazi Belediye Başkanımız Erkan Aydın’a sendikamız ve üyelerimiz adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. (Ahmet Yasin Azizoğlu)

Kaynak: HABER MERKEZİ