Osmangazi Belediyesi'nin, kadınlara yönelik olarak sunacağı ücretsiz 'Bursa Kültür Gezisi' etkinlikleri 12 Temmuz Cuma günü başlıyor. İlçenin tarihi ve turistik yerlerini kapsayan bu geziler, bölgedeki turizm aktivitelerine de büyük bir ivme kazandıracak.

Bu geziler, Osmangazi Belediyesi'nin toplumsal projeleri arasında yer almakta ve bu sayede Osmangazi bölgesinde yaşayan kadınlar, ilçenin tarihi ve turistik yerlerini keşfetme imkanı bulacaklar. Hem turizmin teşvik edilmesi hem de yerel işletmelere ekonomik destek sağlanması amacıyla düzenlenen bu projede, mahalle muhtarları ile iş birliği içinde organizasyonlar yürütülecek.

Hafta içi Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri düzenlenecek olan gezilerde, her gün farklı bir mahalleden kadınlar etkinliğe katılacak. Kadınlar, belirlenen toplanma noktalarından alınıp çift katlı otobüslerle Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri, Muradiye Külliyeleri, Tarihi İnkaya Çınarı ve Macera Bursa gibi noktaları ziyaret edecekler.

Başkan Bozbey, “Kentin geleceğine birlikte imza atalım” Başkan Bozbey, “Kentin geleceğine birlikte imza atalım”

Her turda 60 kişilik gruplar halinde düzenlenecek olan bu gezilere, katılımcılar hiçbir ücret ödemeden katılacaklar. Yaz sonuna kadar devam etmesi planlanan bu kültür turlarıyla 2 binden fazla kadının faydalanması bekleniyor. Gezilere katılmak isteyenler, ilgili muhtarlıklar aracılığıyla başvuruda bulunabilecekler.

Kaynak: HABER MERKEZİ